Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida ke svým třicátinám uspořádalo obří sraz

Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě letos slaví 30 let. Jeho historie se začala psát v září roku 1991, kdy bylo založeno jako jediné gymnázium v MS kraji se zaměřením na živé jazyky a dodnes je velkým lákadlem i pro studenty z jiných koutů republiky.

Letošní rok se v Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě nese v duchu oslav. Na 30tiny uspořádalo mimo jiné obří školní sraz, na kterém se sešli nejen současní, ale i bývalí učitelé a vedení školy a také bývalí studenti.

Jiří Hruška, Jazykové gymnázium Pavla Tigrida: “Což je mimořádná událost, protože jsme byli první školou, která se zaměřila velmi výrazně na jazykové vzdělávání, což ocenili žáci a rodiče nejenom tady z blízkého okolí Poruby a dalších ostravských čtvrtí, ale dokonce z dalších krajů, takže))) my jsme škola, která má obrovskou spádovost. Jezdí nám sem pořád studenti dokonce ze zlínského, olomouckého kraje a tak dále."
Anketa: účastníci srazu: “Bylo to tady úžasné, nádherné, skvělé. Nejlepší ostravské gymnázium."
"Mám samé dobré vzpomínky. V tom čase to gymnázium bylo mnohem menší než tohle, ale byl jsem tam dva roky a prostě musím říct, že to byly asi nejlepší dva roky mého života.”

Na oslavy gymnázia přijela i francouzská delegace.

Stanislas Mrozek, ředitel Francouzského institutu v Praze:" Jsem moc rádi, že jsme tady, že uvítání proběhlo bylo velmi vřelé."
Eric Playout, atašé pro francouzský jazyk: “Je to spolupráce v rámci evropské sekce, která trvá už přes 10 let a spočívá to v tom, že je posílená výuka francouzštiny. Učí se v ní dějepis, zeměpis a hudební výchova a brzy to možná bude i sport.”
Monika Kocháňová, ředitelka, Jazykové gymnázium Pavla Tigrida: “Oni nás podporují ve výuce francouzského jazyka, protože tady máme 6 letý obor, kde je prvním cizím jazykem právě francouzština. Nejsou jediní, podporuje nás taky francouzská aliance.”

Gymnázium se neustále rozvíjí. K 30tinám dostalo upravený prostor před hlavním vstupem a chce se také více otevřít lidem. Plánuje proto výstavbu komunitního centra.

Monika Kocháňová, ředitelka, Jazykové gymnázium Pavla Tigrida: “Máme tady budovu B, říkáme ji Domeček a ten budeme rekonstruovat, budeme nastavovat patro, budeme tam mít takový multifunkční sál, kde budeme chtít pořádat přednášky, budeme tam hrát divadlo.”

Momentálně se připravuje projektová dokumentace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy