Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rej broučků a berušek v Porubě ukončil ohňostroj. Pro všechny byl překvapením

Hlavní třída v Ostravě-Porubě ožila už tradiční akcí s názvem Rej broučků a berušek. Určena byla zejména rodinám s malými dětmi, které se po setmění společně vydaly na lampionový průvod.

Stovky návštěvníků si letos nenechali ujít už tradiční Rej broučků a berušek. Sraz byl na Hlavní třídě u Floridy, kde byl před tradičním průvodem se světýlky připraven i doprovodný program, o který se postaral dětmi oblíbený klaun Hopsalín.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Ten Rej broučků a berušek bude zakončený průvodem. Vydáme se k Alšovu náměstí s rozsvěcenými světýlky, pak se vrátíme zpátky a na broučky a berušky bude čekat malé překvapení. Akce je tradiční a dneska jsme překvapeni, že přišlo tolik lidí. Velice nás to těší, protože v loňském roce jsme tuto akci nemohli uspořádat, jelikož nás všechny napadl ten náš covid, ale jsme rádi, že letos to vyšlo.”

Kdo neměl světýlka, mohl je pořídit přímo na místě. K mání tady byly nejen lampiony, ale také svítící balónky, meče, klobouky, nebo vata.

Anketa: stánkaři: “Nejvíc jdou asi ty balonky, je to místo těch lampionů takový modernější styl než klasický lampion. Chodí sem každý rok hodně lidí, počasí hlavně vyšlo a akce hlavně je, není zrušená jako loni.”
Anketa: účastníci akce: “Chodíme pravidelně na porubské akce. Hlavně s dětmi. Co se nám narodily děti, tak chodíme od malička. Na lampionový průvod jsme šli poprvé letos, ale jinak chodíme, co můžeme. Mají to pěkné, pěkně udělané, ale já musím uznat, že porubské akce jsou všechny výborné.”
“Já se těším moc a mám lampion halloweenskou dýni. To mám takové srdíčko, co svítí. Laura, moje kámoška ,to má taky.”
“Já jsem moc ráda, děti si to užijí určitě. Balónek, meče, všechno, to je lákadlo pro ně.”
“My chodíme pořád na nějaké akce. Super, je tady Hopsalín, tak my jsme rádi, že přišel mezi nás, aby pobavil nás a hlavně naše malé děti a my jsme rádi.”

Celou akci zakončil ohňostroj, který byl pro všechny milým překvapením.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy