Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská městská organizace Seniorů ČR oslavila 30 let. Patří mezi nejlepší

Ostravská městská organizace Seniorů ČR oslavila 30 let od svého vzniku. Za tu dobu odvedla velký kus práce a dokonce se stala Klubem seniorů roku 2014. V současné době má více než 460 členů téměř ze všech obvodů Ostravy.

Vycházky, zájezdy, besedy, kulturní, sportovní i společenské akce, rukodělné práce a spoustu dalších aktivit nabízí ostravská městská organizace Seniorů České republiky. Jejím mottem je, aby člověk nikdy nebyl sám. A senioři se v ní cítí skvěle už 30 let.

Pavel Gluc, předseda Krajské rady seniorů MS kraje: “Organizace patří mezi nejlepší naše organizace v rámci kraje. Je vždy schopna pomoct, ochotna poskytnout své prostředky, lidi tak, aby některé naše akce krajské dopadly velice dobře. Organizace má sama spoustu pěkných akcí a přeji jim do dalšího období všechno nejlepší, hlavně zdravíčko, aby prožili v následujícím období pěkné Vánoce a do Nového roku, aby vykročili správnou nohou.”

Na oslavě, která proběhla v nových prostorách organizace, konkrétně v nedávno zrekonstruované knihovně na Podroužkové ulici, bylo za aktivní 30 letou činnost oceněno 40 seniorů. 15 z nich si dokonce odneslo ocenění krajské rady.

Anna Pinterová, předsedkyně MO SČR Ostrava: “Jsem nesmírně vděčná za každou aktivitu, kterou dělají, protože si to všichni zaslouží to poděkování. Největší radost opravdu mám z těch vycházek, jak my tomu říkáme turistických vycházek, protože to je opravdu velice důležité. /// To není jenom o tom našlapání kilometrů a nadýchání vzduchu, ale o těch mezilidských vztazích, o těch krásných kolektivech, které jsou utvořeny mezi nimi.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tyto důchodce vede paní Pinterová, která byla vyhlášena také Seniorkou roku před nějakou dobou. Já se s ní také často potkávám a ona je vždycky nabitá energií a novými nápady, co všechno bude s kolegy dělat a já jsem moc ráda, že to funguje a že to funguje v Porubě.”

V Ostravě-Porubě je zhruba čtvrtina obyvatel v seniorském věku. Kromě ostravské organizace Seniorů ČR mohou trávit svůj volný čas také v další čtyřech klubech seniorů, které v obvodu působí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy