Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má nové 3D vánoční ozdoby. Fotí se s nimi jeden člověk za druhým

Obvod Ostrava-Poruba se oblékl do vánočního. Nazdobeny jsou náměstí, ulice i budovy včetně radnice. V podvečer svítí do tmy i nové 3D atrakce a brzy se k nim přidá i vánoční strom na Alšově náměstí.

V Porubě letos doplnili vánoční výzdobu o nové 3D světelné atrakce. Tou stěžejní je Srdce pro Porubu na Alšově náměstí, které radnice nechala speciálně vyrobit jednak z důvodu tradiční sbírky Srdce pro Porubu a také proto, že srdce se stane symbolem letošních Vánoc.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Měli bychom zapomenout na všechny křivdy, zlo a v dnešní rozdělené společnosti, která není úplně jednoduchá na pochopení a měli bychom si aspoň na těch pár dní o těch Vánocích říct, že všechno je v podstatě jedno. Důležité je, že jsme se svými blízkými, že jsme zdraví a že jsme naprosto v pohodě. To je asi to nejdůležitější a proto ten symbol toho srdce.”

Kromě Alšova náměstí, kde jsou vedle Srdce pro Porubu i nasvětlené sáně 3D atrakce najdete i u Duhy a na Francouzské ulici na konci Hlavní třídy kde radnice nechala nainstalovat světelný tunel s lavičkou.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Musím říct, že od 1. dne, kdy tam ta výzdoba svítí, tak se tam fotí desítky lidí a rodin s dětmi, takže to dělá opravdu radost a když mají oni radost, tak máme radost samozřejmě i my. Mi se líbil nápad jedné paní, která říkala, že je to fajn, protože se projdou po Porubě po těch jednotlivých stanovištích a na každém tom stanovišti je čeká něco nového, krásného u čeho se mohou vyfotit.”
Anketa: obyvatelé Poruby: “Je to úžasné, srdíčko je boží. I jsme četli, že ne pro popelku, ale pro Porubu. Už jsme se fotili. Tam v srdíčku je to hezčí, ale tady jsme vylezli všichni, Na saně jsme vylezli. I pes to hlídal.
“Je to krásné, nádherné a dětem se to líbí.”
My už jsme se fotili u toho srdíčka a teď půjdeme na sáňky.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Co se týká vánočního stromu, tak letos ho budeme zdobit v tomto týdnu.”

Letošní vánoční strom přivezli městské lesy. Jedná se o nádherně hustý smrk vysoký přes 10 metrů a rozsvícen bude už tento adventní víkend.

Kdy přesně, to je z důvodu vládních opatření spojených s pandemií koronaviru tajemstvím. Tento slavnostní okamžik si totiž každým rokem nenechá ujít tisíce lidí, což bohužel letos není možné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy