Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě uspořádali Minidesign market, Nabízí výrobky od regionálních řemeslníků

V Porubě v těchto dnech probíhá Minidesign market. Lidé si na něm mohou zakoupit originální vánoční dárky od regionálních řemeslníků. A to v dílně na Opavské ulici poblíž křižovatky na Vozovně.

Pokud ještě nevíte, co darovat pod stromeček svým blízkým, stavte se na Minidesign market. V dílně na porubské vozovně se na něm představují regionální řemeslníci.

Lucie Otisková, jedna z organizátorek Minidesign marketu: “Do čtvrtka tady probíhají dny otevřených dveří, kdy od 10 do 5 tady lidé mohou přijít a podívat se nejen na naši práci co tady děláme v dílně, ale nakoupit si i vánoční dárky. My jsme tady pozvali přátelé a známé, kteří taky něco vyrábí. Ať už je to kosmetika, nebo nějaké pochutiny. To všechno, co tady vidíte, tady bude až do neděle. Akorát od pátku do neděle už musí dole zazvonit.”
Lenka Beilová, Len Beil: “Já vyrábím andílky, kteří jsou z drátků a ovčí vlny a ta vlna pochází z Orlických hor a vlastně je to mykaná vlna a vytváří to toho andílka. Ti andílci se dají tak různě zavěsit, tvarovat a je to vyloženě vánoční záležitost. Oni se dají takto pověsit, roztáhnout jim křídla. Vyrábím různé šperky osobního charakteru. Většinou se s tím klientem domluvím třeba i na typu šperku, který chce vyrobit. Materiály používám pouze přírodní, stříbro a různé minerály.”

Součástí minidesign marketu jsou i kreativní dílny pro děti.

Renáta Gebauerová, Písmodílna: “Aby maminky mohly v klidu nakoupit, tak jsme přichystali takový menší koutek pro děti, kde by mohly zkusit razítka vánoční, možná z toho nějaké vánoční cedulky udělat a tak. Je to typické, že v dopoledních hodinách chodí maminky s dětmi, protože jsou na mateřské, mají čas a odpoledne zase chodí lidi z práce. Já tady mám dílnu a v dílně děláme veřejné kurzy pro lidi, kteří mají zájem ať už o psaní, tak i o malování.”
Anketa: návštěvníci Minidesign marketu: “Já jsem mockrát chodila kolem a nakupovala jsem přes dveře a vlastně jsem vůbec netušila, že se tady dá jít takhle nahoru. Věděla jsem teda, kdo to tady obsadil a asi čím, ale nikdy jsem nebyla uvnitř. Tak dneska jsem tu poprvé a je tady spousta krásných věcí. Tak doufám, že si vyberu něco pěkného třeba pro svoje blízké. Už mám několik typů, takže se jdu do toho pustit.”

“Nás přivedlo pozvání od paní Gebauerové, protože se známe. Takže jsme se šli podívat na její práci a výrobky. S dětma jsme si mohli i něco vyrobit. Prohlédli jsme si věci, líbilo se nám tady. Ještě budeme utrácet než odejdeme.”

Kromě andílků, šperků, oblečení a kosmetiky jsou tady k mání i výrobky z porcelánu, bylinné sirupy, ručně vyráběná mýdla, nebo originální tašky a obrázky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy