Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace parku na náměstí Družby v Ostravě-Porubě je hotová. Teď je na řadě prostor před OC Bohemia

Dlouhá léta zanedbaný park na náměstí Družby v Ostravě-Porubě prošel kompletní revitalizací a vrátil se do něj život. Tím ale práce neskončily. Rekonstrukce náměstí bude pokračovat v prostoru před nákupním centrem Bohemia.

Park na náměstí Družby v Ostravě-Porubě se změnil k nepoznání. Díky celkové revitalizaci se z něj stalo atraktivní místo pro relaxaci a trávení volného času.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Byly kompletně vybourány veškeré zpevněné plochy a byly nahrazeny dvěmi hlavními úhlopříčnými mlatovými stezkami. Kromě těchto dvou hlavních mlatových pěšin je na stávající přechod navázán chodník ze šlapáku a dále jako pozvání do parku od jednotlivých vchodů v okolí parku vedou takzvané stužky, to znamená chodníčky z přírodního kamenného materiálu, které jsou osázeny sedacím mobiliářem.”

Revitalizací prošla také zeleň. Staré stromy, které ohrožovaly bezpečnost, nahradily nové a vysázeny byly i jarní cibuloviny, trvalky a trávy. Nechybí ani nová cyklostezka a mobiliář.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Ať už sedací, který je jednak typický, sedačky, tak některé atypické jsou tady. Například posezení kolem stromů. Několik stromů kolem parku je také nasvíceno zemními led svítidly. Je zde také nové veřejné osvětlení.”

Od jara do podzimu bude lidem k dispozici i pítko a součástí parku je také nový objekt s veřejnou toaletou, technickým zázemím a odpočinkovým schodištěm.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Součástí parku v rámci revitalizace zeleně je i nový pobytový trávník, který bude zavlažovaný automatickým závlahovým systémem.”
Anketa: obyvatelé Poruby: “Bydlím tady 56 let a je tu úžasně. To bylo takové, prostě nic a teď je to něco úžasného.”
“Je to tu krásné, výborné, Hlavně, že tu je zázemí, toalety pro děti, hlavně čisto.”
“My tady procházíme každý večer, když jdu s malou .Je to perfektní určitě. Stokrát lepší než to bylo”.
“Je to fajn určitě, něco nového pro lidi pěkného. V létě, když bude fajn, tak si tu posedáme.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V letošním roce, respektive na jaře ještě předpokládáme drobné úpravy v parku, a to dokončení terénních úprav v některých místech a dále ještě chceme upravit v některých pozicích veřejné osvětlení.”

Ještě letos by měla začít rekonstrukce popraskaného chodníku podél obytných domů a doplněn bude i chybějící chodník směrem k ulici Gen. Sochora.

Obyvatelka Ostravy-Poruby: “Když chceme z našeho baráku jít tímto směrem na Gen. Sochora, tak to musíme, aby jsme šli regulérně ne po trávě, tak to musíme celé obcházet, aby jsme se dostali na tu cyklostezku. Je to pěkné jinak. Jak vidím ty podsvícené stromy, to je krásné, opravdu.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Projektově letos připravujeme i rekonstrukci přilehlé komunikace na druhé straně parku, jejíž součástí je také parkování.//// a v dalších letech bychom to rádi realizovali.”

Na proměnu parku teď navázala proměna prostoru před nákupním centrem Bohemia, kde by měl vzniknout nový, moderní veřejný prostor s pobytovým platem a opravenými chodníky.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic, MOb Ostrava-Poruba: “Celé náměstí bude měnit svou tvář. Vznikne tady několik rovin, které budou doplněny schodištěm, vodním prvkem. Dále budou osazeny lavičky, odpadkové koše a další vhodný mobiliář. Prostor náměstí bude vhodně doplněn novým architektonickým prvkem, který budou tvořit hodiny, které budou osázeny do betonového sloupu z pohledového betonu.”

Veškeré práce by měly skončit začátkem října letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy