Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V porubských knihovnách pasovali prvňáčky na čtenáře. Využily Týden prvňáčků

Knihovny v Ostravě-Porubě se také letos zapojily do tradiční a oblíbené akce Týden prvňáčků. Probíhala první týden v březnu, během kterého byli prvňáčci ve své knihovně slavnostně pasováni na čtenáře.

Porubské knihovny patřily první březnový týden prvňáčkům. Na už tradiční akci Týden prvňáčků si pro ně připravily zábavný a interaktivní program. Třeba knihovna na Vietnamské ulici děti doslova vtáhla do děje divadelního představení o dívce, která chtěla zachránit knížky.

Eva Tallová, knihovnice: “My jsme vlastně oslovili v rámci Týdne prvňáčků všechny ZŠ v okolí. Všechny 1. třídy a rozdali jsme dětem, respektive učitelkám přihlášky a některé děti se přihlašují do knihovny rovnou a těm už vypracováváme průkazky, se kterými tady můžou chodit.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Čtení dětí a rozvíjení jejich fantazie pokládám za základ a velmi důležitou věc. Je vidět, že dneska si to děti užily, viděly divadlo a dostaly celou řadu dárečků a já věřím, že se jim prostředí knihovny líbilo. A já si myslím, že je důležité, aby četly od nejmenšího věku.”

Po představení byly všechny děti slavnostně pasovány na čtenáře knihovny a dostaly i krásné dárky.

Anketa: účastníci akce: “Mě se to hodně moc líbilo a nejvíc to divadelní představení.”
“Mě se moc líbila ta pohádka a hlavně jak jsme pasovali.”
“Nejradši mám pohádku Kung Fu panda, tlapky osudu.”
“Já mám nejradši za pohádku Gambola.”
“Vždycky se koukám na Titanic a já mám nejradši pohádku v televizi nějaké horory.”
“Super a hezky tady je a hodně knih. Myslím si, že jich je tady 100.”

Nezapomenutelný zážitek si prvňáčci odnesli i z nově zrekonstruované knihovny na Podroužkově ulici, kde vstoupili do příběhu o malém dvouhlavém dráčkovi. Děti měly za úkol ho pojmenovat a poté i nakreslit.”

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “V tom pasovacím týdnu prochází knihovnou v Podroužkově ulici celkem 11 tříd samých prvňáčků. My dneska pasujeme dvě třídy, moje role je role krále Martina I., který tomu dodává tu správnou váhu.”
Iveta Balnarová, vedoucí pobočky Podroužkova, Knihovna města Ostravy: “Máme tady ten prostor opravdu velkorysý. Děti tady chodí rády, navštěvují nás s rodiči malé děti předškolního věku, samozřejmě i hodně dětí školního a myslím si , že ten zájem je. Že se sice tvrdí, že děti nečtou, ale s tím bych úplně nesouhlasila. Ty úplně nejmenší děti čtou rády třeba knížky Petra Horáčka, což jsou knížky, kde je hodně obrázků a málo textů. Pro ty větší děti jsou populární už několik let Deníky malého poseroutky. To se drží na špici pořád.”

Prvňáčci se mohou v pobočkách knihovny města Ostravy registrovat na rok zdarma během celého školního roku. Stačí přijít s rodiči a vyplnit přihlášku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy