Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarmark, koncerty, hra i živá zvířátka. Velikonoce v Porubě budou pestré

Velikonoce už klepou na dveře. V Ostravě-Porubě budou pestré a užijí si je jak dospělí, tak i děti. Co vše nabídnou, to se dozvíte v následující reportáži.

Ostrava-Poruba se připravuje na Velikonoce. Pestrý program bude tradičně probíhat na Alšově náměstí, kde se lidé mohou těšit nejen na velikonoční trhy, ale i na koncerty a živá zvířátka.

Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Velikonoční jarmark máme plánovaný od 11. do 17. 4., kdy vlastně po celý týden poběží velikonoční trhy tady na Alšově náměstí, kde si lidé budou moci koupit tradiční velikonoční ozdoby, pomlázky. Můžou si dát něco dobrého k snědku a podobně. V sobotu máme naplánovaný kulturní program, kdy má vystoupit cimbálová muzika Lipka, taneční soubor Ševčík a také uskupení Midnight Coffee Session.”

Ani letos nebude chybět velikonoční hra, která loni v době covidu sklidila velký úspěch.

Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Jen jsme trochu modifikovali pravidla, ale i letos budou moci rodiče s dětmi i ostatní zájemci, si projít porubské obvody a hledat symboly, luštit tajenku a když k nám na informační centrum donesou tu tajenku vyplněnou, bude probíhat slosování a třeba získají nějakou menší cenu.”

Na Alšově náměstí bude připravený i dřevěný kolotoč a už tradiční kraslicovník, který zhruba tisícem vajíček ozdobí děti místních základních a mateřských škol.

Gabriela Smudová, ředitelka MŠ V Zahradách: “Zapojili jsme se obě pracoviště, MŠ V Zahradách a MŠ Dvorní. Malujeme 60 vajíček, které vytváříme různou technikou. Olejovými barvami, dále vypichováním, lepením skořápek a různé techniky, které učitelky využívají při práci s dětmi. Záleží taky na tom, aby to vydrželo povětrnostní podmínky.”
Anketa: děti MŠ V Zahradách: “Vybral jsem si květinu a motýlka zeleného a růžového. Dobře mě to baví, hodně moc.”
“To jsem udělala já a vybrala jsem si takové barvičky. Modrou, žlutou, zelenou a ještě červenou. Ta práce mě bavila a je to dinosauří sopka.”
“Vyrábím vajíčka. Na vajíčko jsem si dal květinky a motýlky.”

Také letos se zejména děti mohou těšit na oblíbenou venkovskou školu Bludička s živými zvířátky. V salaši se tak děti dozví vše o tom, jak je krmit a jak se o ně starat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy