Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fyzické napadení poblíž školky vyděsilo maminky a obyvatele v Ostravě-Porubě

Spor mezi dvěma muži, který skončil fyzickým napadením vyvolal paniku mezi lidmi v Ostravě-Porubě. Útok se totiž odehrál poblíž mateřské školky v ulici Karla Pokorného. Útočník navíc utekl a policisté ho hledali v okolí. Z bezpečnostních důvodů proto hlídali také školku. Mezi lidmi se ale mezitím objevila mylná informace, že mělo být ze školky uneseno dítě.

Pořádné pozdvižení vyvolal v úterý ráno nezvyklý počet po zuby ozbrojených policistů kolem mateřské školky v ulici Karla Pokorného v Ostravě-Porubě.

svědek: "Venku je plno zakuklených policajtů se samopaly, mají i psy a vypadá to, že někoho hledají."
svědkyně: "Projížděla kolem kolona policejních aut, byla tam i zásahovka. Nevíte, co se děje?"

Podle obyvatel z okolí došlo v jednom z domů k roztržce mezi dvěma muži, kdy jeden druhého fyzicky napadl, zřejmě nožem. Policie ale informaci o způsobu napadení nepotvrdila. Protože byl ozbrojený a utekl, na místo se okamžitě sjelo velké množství policistů a povolána byla skutečně i zásahová jednotka.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V ranních hodinách policisté přijali na tísňovou linku oznámení, že došlo k fyzickému napadení mezi dvěma muži na ulici Pokorného v Ostravě-Porubě. Podezřelý měl z místa utéct, proto policisté přijali bezpečnostní opatření a propátrávali nejbližší okolí."

Policisté zkontrolovali i blízkou školku a mezi lidmi se bohužel objevila vzápětí mylná informace, že ze školky mělo být údajně uneseno dítě. To vyvolalo doslova paniku. Informace se začala bleskově šířit na sociálních sítích a vyděšené maminky všude psaly dotazy na toto téma. Policie ale později takovou informaci vyvrátila. Pohyb policistů kolem školky souvisel právě s hledáním ozbrojeného muže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že se poblíž nachází také mateřská škola, policisté z preventivního důvodu kontaktovali i jejich pracovníky. Během několika minut policisté zadrželi podezřelého muže. Nyní probíhají úkony a k věci se nemůžeme více vyjádřit."

Jakmile to okolnosti dovolí, policie snad zveřejní bližší informace. I zda bude případ prověřován jako pokus o vraždu nebo ublížení na zdraví. Napadený muž skončil v nemocnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy