Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Doubledeckery DPO mají novou trasu. Nově jezdí i přes Porubu a Jih

Doubledeckery DPO nově jezdí do ostravské zoologické zahrady a Dolní oblasti Vítkovic z Ostravy-Jihu a Poruby. Cílem je přilákat další cestující a zvýšit pohodlí při přepravě do těchto hojně navštěvovaných turistických cílů Ostravy.

Zatímco dosud pendlovaly jen mezi ostravskou zoologickou zahradou a Dolní oblastí Vítkovic, teď zajíždí i do Poruby a Jihu. Doubledeckery, neboli vyhlídkovými autobusy na lince č. 88 se tak sveze daleko více lidí a odpadne i problém s parkováním.

Daniel Morys, generální ředitel DPO: “Přišlo nám vhodné, aby tu radost z těch zážitků z jízdy s doubledeckerem jsme se podělili s mnohem více lidmi a proto jsme se rozhodli změnit tu trasu linky 88 tak, aby projížděla i dalšími důležitými městskými částmi Ostravy jako jsou Poruba a Ostrava-Jih a potom navázal na tu svoji tradiční trasu přes Vítkovice, centrum do zoo.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Což si myslím, že je velmi komfortní a pohodlný spoj, který může dopravovat celé rodiny, rodiny s dětmi na cestě, kde museli třeba několikrát přestupovat, nebo jezdit auty a pak složitě třeba u zoo hledat parkoviště. Já už jsem zaznamenala nějaký ohlas na to a myslím, že právě různé maminky na to reagovaly, že se určitě svezou. Nehledě na to, že jízda samotným doubledeckerem, je zážitek a k panoramatu Hlavní třídy, myslím, že ještě dvojnásobný.”

První spoj vyjíždí ze zastávky Poruba, Opavská po 8. hodině ráno. Další spoje pojedou co hodinu a v určitých časech co půl hodiny.

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava: “Je to mimořádná věc, my to takhle vnímáme a samozřejmě jako takovou i propagujeme. Nakonec i tady vidíte, že jsem si vzal sebou model doubledeckeru, který prodáváme v našem zooshopu. Už teď můžu říct, že je to šlágr, že se kupuje strašně moc. Samozřejmě očekáváme, že to může zvýšit o trochu i návštěvnost, ale především to může uvolnit parkovací místa před zoo.”
Renáta Červená, marketing, DOV: “Je to další přínos pro naše návštěvníky a vím, že i loni, když doubledecker vyjel, 88, tak si to moc chválili a rádi vystupovali na zastávkách v Dolních Vítkovicích.”

Doubledecker bude mít v Ostravě-Jihu hned dvě zastávky. Tady v Hrabůvce u polikliniky a v Zábřehu o obchodního centra Kotva.

Daniela Havlová, učitelka, MŠ Mitušova 90: “Pro děti to bude velký zážitek, o autobusu si ve školce povídáme. Děti vždycky říkají, že ráno viděli projet autobus, tak jsme rádi, že se můžeme projet a že budou mít skvělý zážitek.”

V Porubě bude doubledecker zastavovat na ulici Opavská, u Duhy, na Alšově náměstí a na Francouzské ulici. Jízdní řád linky č. 88 najdete na webu ostravského dopravního podniku.

www.dpo,cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy