Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště v Ostravě přivítají první návštěvníky. Své brány chtějí otevřít o víkendu

Na letních koupalištích v Ostravě vrcholí přípravy na letní sezónu. Bazény už jsou téměř plné vody, dokončují se drobné rekonstrukce a zásobují stánky s občerstvením. Novinky se letos nechystají.

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě, které je největším koupalištěm nejen v Česku, ale i ve Střední Evropě, už brzy přivítá první návštěvníky. Rozloha vodní plochy je více než 41 tisíc m² a areál nabízí na 70 000 m² zelených ploch.

Lenka Papajová, mluvčí SAREZY: ”Letos díky té situaci, která byla ohledně covidu a obrovským finančním ztrátám jsme bohužel nevymýšleli nic nového pro návštěvníky. Provedli jsme v podstatě jen běžné rekonstrukce a úpravy, které je nutné udělat před každou sezonou. Teď momentálně se napouští toto koupaliště."

Napuštění koupaliště trvá zhruba 14 dnů a vejde se do něj bezmála 90 tisíc kubíků vody.

Lenka Papajová, mluvčí SAREZY: ”V průběhu sezóny samozřejmě podle kvality vody se voda upouští a dopouští se čistou tak, aby splňovala veškeré podmínky hygieny. Největší návštěvnost je samozřejmě o víkendech. Ted díky covidu ta návštěvnost byla nižší, nicméně okolo těch 6, 9 tisíc návštěvníků o víkendech zavítá na tohle koupaliště. Maximální kapacita tohoto koupaliště je 13 tisíc návštěvníků. Využít mohou různé sportovní aktivity. Stolní tenis, volejbal, kuželky . Je tady spousta stánků s občerstvením, tobogány, klouzačky, klouzačka pro nejmenší děti v neplavecké části bazénu.”

Letní koupaliště v Porubě by se mělo otevřít už 28. května, tedy o tomto víkendu. Záležet ale bude na počasí.

Lenka Papajová, mluvčí SAREZY: ”Máme v plánu toho 28. května otevřít všechna naše koupaliště, což je toto koupaliště v Porubě, Vodní areál Jih, Vodní svět, neboli Čapkárna a venkovní koupaliště krytého bazénu v Porubě.”

28. května se navíc na letním koupališti v Porubě uskuteční rodinný festival Pohádkoland. Těšit se můžete na atrakce pro děti, tanečky, soutěže, kapely a občerstvení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy