Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V porubském DPS Astra proběhla už tradiční Junior senior hendikepiáda

Dům s pečovatelskou službou Astra patřil už tradiční Junior senior hendikepiádě. Letos se po dvouleté covidové pauze uskutečnil už 13. ročník, kterého se zúčastnilo 78 soutěžících.

26 smíšených družstev se letos zapojilo do Junior senior hendikepiády, která probíhala na zahradě Domu s pečovatelskou službou Astra. Základem byly trojice dětí, seniorů a hendikepovaných a jejím cílem byla radost ze hry.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: ”Jsem moc ráda, že je o to zájem, že se to líbí, že ti lidé se toho rádi účastní, protože to dává obrovský smysl. Je vidět, že spolupráce bez rozdílu věku, bez rozdílů různých hendikepů, kteří lidi mají, jsou schopni se spojit do týmů, vytvořit něco, co je fajn ,Jsou na to potom pyšní a rádi na to vzpomínají. Tak si myslím, že to dává smysl a mělo by to dále pokračovat a my budeme rádi, že i ty následující roky s námi na tom budou spolupracovat.”
Vladimíra Helešicová, nestorka hendikepiády: ”Máme tady děti ze základní školy jako pracovní čety, které pomáhaly u jednotlivých disciplín a naši žáci z 3.A a 3.C se vlastně účastnily za děti. Za skupinu hendikepovaných jsme tady měli děti ze Střední školy Matějčka a z Chráněných dílen z Poruby a za seniory vlastně senioři, kteří mají zájem a docházejí tady do penzionu Astra a i z penzionu Astra.”

Pro účastníky hendikepiády bylo připraveno celkem 10 netradičních disciplín, které zvládli úplně všichni. ,Symboly byli letos dva ptáčci Loskutáčci.

Vladimíra Helešicová, nestorka hendikepiády: ”Například ulov si rybičku, takže vytahovali takovým malinkým na vylovení na magnetek rybičky, další třeba bylo labyrintem projít, nebo skoulet po násadách koštětem molitanové míčky do koše, dále to bylo domino trochu jinak, takže se počítaly příklady. Házelo se kostkou a počítaly se příklady, takže vybírali jednotlivé kostky.”

Nechybělo ani netradiční sudoku, hod zmrzlinou do kornoutu, nebo tvoření domečku jedním tahem šňůrkou na dřevěné desce s hřebíčky. Pro dobrou náladu zahrála i živá kapela a připraveno bylo i občerstvení.

Anketa: soutěžící: ”Líbilo se mi to moc. Nečekala jsem, že to bude tak zábavné s těma dětma. Ty děti se snažily, daly do toho opravdu všechno, byly moc šikovné všechny. Byla jsem moc spokojená a líbilo se mi to tady a těším se na příští rok, pokud tu bude takového něco.”
”Mě bavilo nejvíc házení do kornoutku a byli všichni šikovní, všichni to tu zvládali na těch disciplínách a další věci.”
”Mě se to taky líbilo a líbilo se mi taky hra do kornoutu a ostatní disciplíny.”
”Bylo to super. Mě asi bavilo nejvíc asi to sudoku.”
”Asi ten domeček jedním tahem, to mě nejvíc bavilo a ještě ten hokej. Ten byl dobrý.”
”Bylo to krásné. Chodíme tu už asi 5. rok a opravdu se to vydařilo. Mají to dobře udělané tady a moc fajn, děti jsou super.”

Z hendikepiády si všichni odnesli nejen zážitky, ale také diplomy a medaile a ti nejlepší i poháry.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy