Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Floridy v Ostravě-Porubě proběhl tradiční Den dětí s DPO. Největší atrakcí byl doubledecker

V Porubě se uskutečnil už 2. ročník Dne dětí s dopravním podnikem Ostrava. Nabídl spoustu her a soutěží pro děti, také spoustu odměn a pamlsků a nechyběl ani přistavený doubledecker.

Bohatší než loni byl 2. ročník Dne dětí s dopravním podnikem, který nejen díky mnoha atrakcím, ale i díky slunečnému počasí přilákal do prostoru u Floridy spoustu rodin s dětmi.

Daniel Morys, ředitel DPO: ”Dětský den s DPO začíná být takovou pěknou tradicí. Myslím si, že jsme udělali radost především dětem, protože vidíme, že se baví na těch jednotlivých atrakcích. DPO organizuje tyto dětské dny pro účely propagace MHD jako udržitelného způsobu dopravy a kde jInde začít s propagací než u dětí, které jsou naše budoucnost. Vybrali jsme si Porubu z toho důvodu, že se jedná o jeden z nejlidnatějších městských obvodů a taky zde začíná linka 88, kterou obsluhuje náš doubledecker, který je zde největší atrakcí.”
Anketa: návštěvníci dětského dne: ”Soutěže jsem si zkusila, nejlepší je doubledecker.”
”Zkoušel jsem skládačku, kulečník, tohle a ještě házení a líbilo se mi nejvíc ten kulečník a potom tady ta skládačka.”
”Všechno jsme zkusili, za volantem jsme seděli, byla to paráda hlavně pro děti a je fajn, že se něco takového pořádá. Jsme rádi.”
”Vyzkoušeli jsem tu zatím jen autobus, pexeso, puzzle a chtěli bysme balónek, ten ale až nakonec a autobus, že jo, to je taková klasika. To k tomu patří a teď tady jdeme vyzkoušet nějaký pytlíček, tak nevím, doufám, že ho shodí."

Velkou novinkou byl stánek s různými s propagačními předměty dopravního podniku, které si fanoušci městské hromadné dopravy mohli na místě zakoupit.

Monika Vojtová, DPO: ”Modely tramvají, trolejbusů, doubledecker samozřejmě, přívěsky na klíče, puzzle, vystřihovánky, omalovánky, nálepky, magnetky, různě.”

Ve funshopu si lidé nejčastěji kupovali puzzle s dopravními prostředky a také mode doubledeckeru.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: ”My jsme rádi, že se tady dopravní podnik vrátil, protože tady přistavil doubledecker , který je zvláště u dětí hodně oblíbený a je taky dobře, že se rozhodl dopravní podnik propojit Porubu napřímo bez přestupů od Alšova náměstí až do ZOO. Je to opravdu bez přestupů a myslím si, že právě rodiny s dětmi to ocení, protože u ZOO není až tak jednoduché parkování, takže tady to opravdu mají jednoduché, velmi rychlé a myslím si, že i celá ta cesta je zážitek především pro děti.”

Doubledecker jezdí na lince 88 vždy o víkendech a svátcích v hodinových, někdy i půlhodinových intervalech a svézt se s ním můžete nejen do zoo, ale také do Dolní oblasti Vítkovic.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy