Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba získala dotace na celoroční fungování Galerie Dukla

Porubská radnice také letos získala dotace na celoroční fungování Galerie Dukla. Tento projekt zahrnuje nejen vernisáže výstav a výstavy jako takové, ale také různá performativní vystoupení a vzdělávací workshopy pro děti.

V Galerii Dukla se stále něco děje. Nejsou to jen vernisáže výstav, ale také různá performativní vystoupení, která oživí tento prostor a do Poruby přinesou netradiční pohled na umění.

Pavlína Polášková. odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “V zásadě jde o to, že se snažíme zapojovat studenty fakult umění a alternativní scénu z Ostravy a širokého okolí, abychom do Poruby přinesli něco jiného než tu tradičně máme a ukázali, že taková jiná kultura se dá dělat i jinde než v centru, které je středobodem tohoto kulturního dění. A že to může fungovat i v našem prostoru, který je svým způsobem ojedinělý.”

Naposledy se tady představily dvě uskupení. A to Kabaret krabí koktejl a Relaxační hudba.

Jakub Černý, asistent, Fakulta umění OU: “Obě dvě uskupení pochází z Fakulty umění Ostravské univerzity. Někteří už jsou absolventi, někteří ještě studenti. Oba dva projekty pracují s improvizací a odlehčenou atmosférou, protože se skrz své projevy snaží komentovat současný stav věcí v celém světě. Takže spíš je to taková sranda z toho, co se jinak bere vážně."

Zatímco Relaxační hudba si hrála s texty, Kabaret krabí koktejl nabídl spektakulární vystoupení, které zaujalo vlastnoručně vyrobenými kostýmy a tancem. Umělci se nakonec vydali i na cestu kolem kruhového objezdu.

Anketa: návštěvníci akce: “Mě se to líbí moc a jsem ráda, že se takové akce dějí v Ostravě, i když to může být kontroverzní pro někoho, ale jsem ráda, že se to děje.”
“Umění, tomu nerozumím opravdu, protože už jsem starší ročník, ale to, že se tady něco děje, proč ne. Dva roky byl klid, tak určitě ano. Ať to tady je, ať se mají čí bavit.”
“Jsme rádi, že si tady můžeme sednout a že je tady místo i pro různé akce, které se tady můžou vytvářet. a tak. Že tady tento prostor je umožněn, což je fajn.”

Kromě výstav a různých performativních vystoupení se v Galerii Dukla uskuteční i vzdělávací workshopy pro děti základních a mateřských škol.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy