Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival v ulicích Porubě slušel. Zřejmě se sem vrátí i příští rok

Festival v ulicích se vůbec poprvé uskutečnil v Porubě. Po letech se tady přesunul z centra města a nahradil tak Cirkulum, který naopak poprvé proběhl na Slezskoostravském hradě. Změna prostředí mu neskutečně sedla.

Tradiční Festival v ulicích tentokrát s podtitulem Art & Life na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě a přilehlých dvorech nabídl úžasnou atmosféru. K vidění byli hudebníci, akrobaté a pouliční performeři z celého světa.

Veronika Dluhá, moderátorka: “Festival v ulicích je tady první rok a věřím, že se tady zopakuje i příští rok. Minimálně vedení a myslím si, že i město přišlo na to, že tohle je úžasný prostor, který využijeme. Po celé Hlavní třídě se pořád měnili lidi a bylo všude plno a myslím si, že si to užívali i právě v těch dvou dvorech, kde probíhal busking, takže si myslím, že návštěvnost byla velká a pro nás velmi potěšivá.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Je to tak velká akce, kterou Poruba roky nezažila, že to byl opravdu festival nabitý programem a ty úsměvy na tvářích a ta pohoda a radost, která z těch lidí sršela na každém kroku, byla úžasná. Myslím, že opravdu festival se vydařil. Je to vidět, je to vidět i na zpětných vazbách lidí a my se určitě budeme snažit s organizátory jednat, zda i příští ročník by se mohl v Porubě uspořádat.”

Největší rozruch na festivalu způsobil průvod masek a také pohádkové představení Bajka s obřími zvířecími loutkami.

Anketa: návštěvníci festivalu:: “Nám se tu líbí hodně. My jsme přímo odsud a konečně je to v Porubě taková věc. Ještě tu mohlo zůstat Cirkulum, protože v centru to stojí, je to horší. Tady je mnohem lepší atmosféra. Mnohem lepší atmosféra.”
“Je to super, užívám si to tady, je tady spoustu zážitků a dobrých kapel.”
“Je to tady skvělé. Jsem zrovna dojatý po slečně, která dělala bublinky a myslím si, že je to fantastický festival a všichni, kdo ho tady organizují, udělali skvělou práci a jsem rád, že se to tady děje. Miluju to tady.”
“Nejvíce se mi tady líbily asi ty strašidelné loutky a to, že je tady spousta naladěných lidí. Je to tady super.”
“My jsme přijeli trošku později, protože jsem byl na zapíječce svobody svého dobrého přítele Pepy Kaluži, ale o to intenzivněji jsme museli do toho vletět a užili jsme si už zmrzlinu a potom jsme si užili tu mýdlovou show s těmi bublinami. Ta byla skvělá, to se dětem líbilo hrozně. Poruba je krásná, že. To je taková shanzelize naše ostravská, takže to se mi tady líbí. Je tu trošku horko pro mě, Ale je tu spousta lidí a vypadá to že se všichni veselí, tak to je skvělé.”
“Já jsem tady teď chvilku, potkali jsme akorát čerta. Zuzi vystrašil tě čert? ////Jen trošilinku mě vystrašil.”

Součástí Festivalu v ulicích byl také vinný festival a festival dýmek .

Jiří Staněk, spoluorganizátor Festivalu dýmek: “V tuto chvíli je tady 20 vystavovatelů od obchodů, e-shopů i po nějaké kolaundže a tak dále. A jsme hodně spokojení. Protočilo se tady hodně lidí a jsme rádi, že se tady lidé dozvídají takovou osvětu o vodních dýmkách. V podstatě každý stánek je unikátní. protože je tady spousta českých výrobců čistě, kteří si vyrábějí dýmky přímo v Česku a to je něco, co je v poslední době velkým trendem."
Vystavovatel dýmek: “Návštěvnost je docela velká a zájem obrovský hlavně od lidí, kteří tady bydlí. A dojeli někteří lidé i z Prahy, Ústí nad Labem a tak dále, Takže ta návštěvnost je pecka. Mě třeba překvapilo, že to město žije, Já jsem v Praze třeba nezažil takový fesťák velký, že by byl nějaký městský fesťák. A v Ostravě to je super."

Na festivalu nechyběla ani spousta atrakcí pro děti, mimo jiné industriální lunapark na kruhovém objezdu.

Vojta Štulc, Inspirokracie: “Jmenuje se Mansterville, protože ústředním objektem je toto dvojité křeččí kolo ve velikosti pro lidi a jelikož v angličtině je to Hamsterville, tak je to pro lidi Mansterville a tím pádem je ten lunapark odvozený od toho a je to Mansterville, jakože taková vesnička křečkolidská.”

Plno her a různých představení si rodiny s dětmi užily i v prostoru u Floridy, kde například VŠB-TUO představila robota, který hrál na klávesy a pobavil je i mim, nebo bublinová show.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy