Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Okolí Knihovny Podroužkova prokouklo. Nevzhledná budova naproti ní se změnila na umělecké dílo

Okolí knihovny Podroužkova v Ostravě-Porubě je teď hezčí než dřív. Proměnou prošla budova výměníku, která byla strašákem tohoto místa. Byla počmáraná sprejery a opadávala z ní omítka.

Nevzhledná budova výměníku naproti porubské Knihovny Podroužkova se změnila v umělecké dílo. Street art umělci ji na popud knihovny opravili a pomalovali motivy, které lákají k její návštěvě.

Irena Šťastná, vedoucí obvodu, KMO: “My jsme nebyli spokojeni s tím, že když se podíváme z okna a nejenom my, co tady pracujeme, ale i čtenáři, že musíme sousedit s budovou, která je vzhledem trošku pod úrovní a chtěli jsme celé to veřejné prostranství ať má trochu lepší level. Proto jsme sháněli finance na to, aby graffiti mohlo existovat. Grafický námět jsme vymysleli v komunikaci s realizační firmou.”

Realizace trvala zhruba 3 týdny. Začínalo se zednickými pracemi a následovala penetrace a fasádní barva.

Marek Brinzík, majitel realizační firmy: “Jak jsme měli hotové i tohle, tak na řadu přišel mistr Kafe, kde jsme realizovali art kresbu tematicky vhodnou pro okolí, což logicky tady vyplývá z té knihovny, že jsme zvolili knížky, kde jsou napsaní čeští autoři i smýšlení autoři knih. Ohlasy jsou super, lidi si to chválí.”
Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Byl to perfektní nápad udělat něco takového. Hodí se to k té knihovně a já myslím, že se to všem líbí.”
“Vypadá to k té knihovně, že se to k tomu hodí, že je to pěkné, příjemné.”
“Je to hezké a ladí to ke knihovně.”

Dílo už je téměř hotovo, stačí jen dodělat detaily, které zaberou pár dnů. Jde o stínování na druhé straně budovy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy