Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubský Rej broučků a berušek vytáhl z domu davy lidí. Nabídl i překvapení

V Ostravě-Porubě opět po roce proběhl Rej broučků a berušek. Tato tradiční akce je u dětí velmi oblíbená. Účast tak byla obrovská.

U Floridy na Hlavní třídě se každoročně před Dušičkami a Halloweenem schází broučci a berušky. Připraven je pro ně nejen pestrý program, ale také průvod masek se světýlky a na závěr i překvapení.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Jak sami vidíte, akce je velmi úspěšná. Děti si přišly zařádit s klaunem Hopsalínem, potom se vydáme světýlkovým průvodem po Hlavní třídě k Alšovu náměstí a vrátíme se zpět. Uvidíme, jak to všechno dopoledne. Počasí nám vyšlo a jinak chtěla jsem říct, že akce probíhá v rámci projektu Poruba přátelská rodině a novinkou v letošním roce, máme tady občerstvení dětský punč.”

klaun Hopsalín: “Bylo tady hodně dětí, zvládli jsme to, někteří se ztratili a hned jsme je zase našli. Tak jak to bývá v pohádce. Brouček a Beruška se ztratí a potom se zase najde. My jsme moc rádi, že přišlo tolik lidí a že z chviličku budeme moci jít s nimi na lampionový průvod a ukončit to takovou krásnou podzimní atmosférou.”

Jaký byl program?

klaun Hopsalín: “Měli jsme pro děti připraveny písničky, chtěli jsme i nějakou soutěž, ale bohužel v tom kvantu dětí se to nedá , ale děti si to určitě náramně užily. Byly úžasné.”

Na místě si účastníci Reje broučků a berušek mohli zakoupit nejen dětský punč, ale také medovinu a jiné nápoje na zahřátí a také nejrůznější světýlka a lampiony.

Jaroslava Finková, prodavačka lampionů a světýlek: “Máme tady svítící lampiony bezpečné na baterie, není to na klasickou svíčku, je to na baterii a ostatní klasická světýlka pro děti. Meče, mašličky, baňky, rohy. Máme asi 15 druhů, aby si každý mohl vybrat podle svého. Nejvíc jdou asi ty svítící tyčky, které mají 3 barvy, potom ty svítící balonky a čím větší tma, tím to samozřejmě jde víc vidět a víc to svítí. Takže efekt veliký.”

Anketa: účastníci Reje broučků a berušek: “Poprvé jsme a lampiony , světýlka a těšili jsem se. Je to pěkné.”

“Těšil jsem se moc, je to nádherná tradice, mám to tady rád. Mám svítící meč.”

“Zatančila jsem si s Hopsalínem a vzala jsem si lampion. Těším se moc na ten průvod.”

“Já jsem se těšil hrozně moc a převlékl jsem se za mumii.”

“Dcera je netopýr a já jsem smrtka a před chvilkou jsme přišli. Já nejsem netopýr, já jsem vrah. Takže to je vrah. Před chvilkou jsem přišli, ale chodíme tu pravidelně, takže líbí se nám.”

“Za berušku. A jak ses těšila? Hodně. A máš nějaký lampion? Dýni.”

Překvapením na závěr byl nádherný ohňostroj, který si všichni užili.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy