Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané vůbec poprvé zdobili vánoční strom na radnici vlastnoručně vyrobenými ozdobami

Do zdobení vánočního stromu ve vestibulu porubské radnice se vůbec poprvé zapojili i obyvatelé. Každý, kdo chtěl mohl doma vyrobit jakoukoliv vánoční ozdobu a 23. listopadu ji přinést právě na radnici, kde proběhlo společné zdobení.

Na porubské radnici zavládla předvánoční atmosféra. Rodiče s dětmi pomáhali zdobit vánoční strom v atriu vlastnoručně vyrobenými ozdobami. K dobré náladě zahrál i pěvecký sbor Základní školy Josefa Valčíka.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Byla tady taková příjemná atmosféra. Člověk se naladil na ty Vánoce, protože přece jenom pořád jsou ještě dost daleko, takže si to moc nepřipouštíme, ale ta atmosféra, si myslím, že už začala, takže je fajn se na chviličku zklidnit, poslechnout si vánoční melodie a tak se trochu zasnít, protože za chvilku ty Vánoce opravdu budou. My jsme to letos zkoušeli poprvé. Myslím si, že je to pěkná akce, kterou bychom mohli opakovat i následující roky.”
Lucie Cholevová, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Dneska jsme si připravili nealkoholický punč a perníčky a bylo to v rámci zdobení vánočního stromečku na radnici. My jsme chtěli, aby děti vyrobily jakoukoliv vánoční ozdobu a spolu jsme si tady nazdobili ten stromeček.”

Hvězdičky, sněhuláky, vánoční stromečky a další ozdoby z přírodních materiálů vyráběly i děti z Mateřské školy Exilu.

Věra Havelková, učitelka, MŠ Čs. Exilu: “S dětmi jsme vyráběli a hlavně teda s rodiči, protože to byla odpolední akce. Takže rodiče přišli do školky, s dětmi si vyrobili vánoční ozdoby, ty jsme se společně snažili usušit co nejrychleji, dali si nějaké vánoční občerstvení a dali si kávu a společně jsme sešli ze školky dolů na radnici a pověsili všechny ozdoby. Většina toho je o dřevě. Takže to bylo dřevo, bylo to dopracování toho dřeva, byla to přírodní záležitost.”
“Vyrobil jsem sněhuláka a měsíc. Bavilo mě to hodně a dělal jsem to temperami.”

Už se zdobí také vánoční strom na Alšově náměstí. Jedle bělokorá, kterou Městské lesy přivezly z Krásné, se slavnostně rozsvítí už tuto neděli v 17 hodin. Předcházet tomu bude Zvonečkový průvod se světýlky, který vyjde v půl páté od Floridy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy