Motokrosař byl oceněn za záchranu života cyklisty

  • 16:15,
  • Ostrava ,

V červnu jsme vám představili motocyklového závodníka Pavla Knapa, který na mistrovství republiky v enduru v Beskydech zachránil život cyklistovi. Za svůj čin byl nyní oceněn ve Frýdku-Místku titulem gentleman silnic.

Pavel Knap z Liberce se stal v červnu hrdinou Mistrovství ČR v enduru, které se jelo v Beskydech. I když zřejmě ne úplně podle svých představ. Pokazila se mu totiž motorka a když se vracel k cíli vedlejší cestou přes Pstruží, narazil na cyklistu, který byl po karambolu v bezvědomí.

Pavel Knap, motocyklový závodník: “Poskytl jsem mu první pomoc, vyndal jsem mu jazyk, dával jsem mu masáž plic, abych ho nahodil. Pak mi tam ležel v klíně necelou půlhodinu.”

Pavel Knap se o těžce zraněného muže postaral až do příjezdu záchranářů a je možné, že mu tak zachránil život. Za to byl ve Frýdku-Místku oceněn titulem gentleman silnic, který ve spolupráci s policií uděluje pojišťovna.

Dušan Dzuba, zástupce vedoucího územního odboru Frýdek-Místek: “Pavel Knap poskytl téměř profesionální první pomoc a tímhle zveřejněním chceme motivovat další občany k tomu, aby překonali strach a první pomoc v nezbytném rozsahu poskytli.”

Pro zachráněného cyklistu, ale tento případ tak vesele neskončil. Ukázalo se totiž, že před jízdou pil alkohol a tak ho čeká správní řízení, ve kterém může dostat pokutu až 50 tisíc korun.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

Hutní montáže, a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků