Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motokrosař byl oceněn za záchranu života cyklisty

  • Ostrava,

V červnu jsme vám představili motocyklového závodníka Pavla Knapa, který na mistrovství republiky v enduru v Beskydech zachránil život cyklistovi. Za svůj čin byl nyní oceněn ve Frýdku-Místku titulem gentleman silnic.

Pavel Knap z Liberce se stal v červnu hrdinou Mistrovství ČR v enduru, které se jelo v Beskydech. I když zřejmě ne úplně podle svých představ. Pokazila se mu totiž motorka a když se vracel k cíli vedlejší cestou přes Pstruží, narazil na cyklistu, který byl po karambolu v bezvědomí.

Pavel Knap, motocyklový závodník: “Poskytl jsem mu první pomoc, vyndal jsem mu jazyk, dával jsem mu masáž plic, abych ho nahodil. Pak mi tam ležel v klíně necelou půlhodinu.”

Pavel Knap se o těžce zraněného muže postaral až do příjezdu záchranářů a je možné, že mu tak zachránil život. Za to byl ve Frýdku-Místku oceněn titulem gentleman silnic, který ve spolupráci s policií uděluje pojišťovna.

Dušan Dzuba, zástupce vedoucího územního odboru Frýdek-Místek: “Pavel Knap poskytl téměř profesionální první pomoc a tímhle zveřejněním chceme motivovat další občany k tomu, aby překonali strach a první pomoc v nezbytném rozsahu poskytli.”

Pro zachráněného cyklistu, ale tento případ tak vesele neskončil. Ukázalo se totiž, že před jízdou pil alkohol a tak ho čeká správní řízení, ve kterém může dostat pokutu až 50 tisíc korun.
CYKLOSVĚTLUŠKA 2020 aneb Světýlka naděje pro Karolínku

05.09. 18:00
Ostrava-Mariánské hory, AKORD

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Michal Petroš, Stará Ves nad Ondřejnicí
Stará Ves nad Ondřejnicí
od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 70 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků