Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V celém kraji začalo sčítání volebních hlasů

  • Ostrava,

Volební místnosti jsou dvě hodiny uzavřené a členové komisí pečlivě sčítají hlasy voličů v krajských volbách a ve čtyřech volebních okrscích v MS kraji také hlasy pro senátory. Většina měst v regionu hlásí zhruba 30 % účast.

Volební místnosti se ve 14 hodin uzavřely ale také uzamkly. Začalo totiž oficiální sčítání hlasů a aby bylo vše podle zákona, musejí se dodržovat přísná pravidla. Jednotlivé volební komise nejprve ručně hlasy sčítají a pak je zadávají do počítačů. Data schraňuje Český statistický úřad. Jako první sečetli hlasy v Dětmarovicích na Karvinsku.

Jaromír Kartous, ředitel Českého statistického úřadu Ostrava: “Okrskové volební komise jsou z 95 procent vybaveny výpočetní technikou, takže to, co zjistí, pořizují programem do počítače a potom s flashkou přicházejí na přebírací místo ČSÚ s těmito výsledky.”

Na řádný průběh voleb dohlíželi také pracovníci Krajského úřadu MS kraje. Po celou dobu jejich trvání objížděli jednotlivé volební okrsky a na vše dohlíželi.

Petra Špornová, mluvčí MS kraje: “V průběhu obou dnů kontrolovaly průběh dvě pracovní skupiny úředníků. Kontrolovaly Opavsko, Bruntálsko, Vítkovsko, Beskydy a Novojičínsko. Volební účast se pohybuje kolem 30 procent a nikdo nenahlásil žádný problém.”.

Než budou kompletně všechny hlasy sečteny, bude trvat ještě několik hodin. Hlavně velká města budou složitější.

Jaromír Kartous, ředitel Českého statistického úřadu Ostrava: “Rád bych, abychom přebrali poslední okrsek v sobotu do půlnoci.”

Ještě připomenu, že v Moravskoslezském kraji se volí 65 krajských zastupitelů a 4 senátoři.
CYKLOSVĚTLUŠKA 2020 aneb Světýlka naděje pro Karolínku

05.09. 18:00
Ostrava-Mariánské hory, AKORD

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

Josef Fusek, Kunčice
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

MSTS Company, s.r.o.,
Ostrava
od 8 900 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků