V celém kraji začalo sčítání volebních hlasů

  • 15:22,
  • Ostrava,

Volební místnosti jsou dvě hodiny uzavřené a členové komisí pečlivě sčítají hlasy voličů v krajských volbách a ve čtyřech volebních okrscích v MS kraji také hlasy pro senátory. Většina měst v regionu hlásí zhruba 30 % účast.

Volební místnosti se ve 14 hodin uzavřely ale také uzamkly. Začalo totiž oficiální sčítání hlasů a aby bylo vše podle zákona, musejí se dodržovat přísná pravidla. Jednotlivé volební komise nejprve ručně hlasy sčítají a pak je zadávají do počítačů. Data schraňuje Český statistický úřad. Jako první sečetli hlasy v Dětmarovicích na Karvinsku.

Jaromír Kartous, ředitel Českého statistického úřadu Ostrava: “Okrskové volební komise jsou z 95 procent vybaveny výpočetní technikou, takže to, co zjistí, pořizují programem do počítače a potom s flashkou přicházejí na přebírací místo ČSÚ s těmito výsledky.”

Na řádný průběh voleb dohlíželi také pracovníci Krajského úřadu MS kraje. Po celou dobu jejich trvání objížděli jednotlivé volební okrsky a na vše dohlíželi.

Petra Špornová, mluvčí MS kraje: “V průběhu obou dnů kontrolovaly průběh dvě pracovní skupiny úředníků. Kontrolovaly Opavsko, Bruntálsko, Vítkovsko, Beskydy a Novojičínsko. Volební účast se pohybuje kolem 30 procent a nikdo nenahlásil žádný problém.”.

Než budou kompletně všechny hlasy sečteny, bude trvat ještě několik hodin. Hlavně velká města budou složitější.

Jaromír Kartous, ředitel Českého statistického úřadu Ostrava: “Rád bych, abychom přebrali poslední okrsek v sobotu do půlnoci.”

Ještě připomenu, že v Moravskoslezském kraji se volí 65 krajských zastupitelů a 4 senátoři.
Přelet nad kukaččím hnízdem / Divadlo Radka Brzobohatého

Dnes 19:00 - 21:05
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Světový den polykání / preventivní akce ORL odděleni FNO

Zítra 8:30 - 11.12. 21:05
Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava

Dědečku, vyprávěj o světě / beseda s Ladislavem Špačkem

Zítra 17:00 - 11.12. 21:05
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků