Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Piazzettu u Nádražní ulice v Ostravě čeká rekonstrukce

  • Ostrava,

Ostrava pokračuje ve změnách ve veřejném prostoru. Už za několik týdnů by měla dostat novou tvář piazzetta u Komerční banky v centru města. Ta naváže na už dokončenou rekonstrukci ulice Nádražní.

Tým architekta Ondřeje Vysloužila má hotovo, tedy alespoň co se týká návrhu projektu, který má změnit prostor u zastávky Elektra. 

"Abychom měli při Nádražní třídě nějaký zajímavý prostor k setkávání, abychom vytvořili a potvrdili nějakou vstupní bránu do centra města a abychom možná vnesli i duchovní rozměr," vysvětluje architekt Ondřej Vyskočil.

"Prvotním zadáním byla estetizace toho prostoru, který je skutečně poplatný době svého vzniku. Je tam mnoho různých problémů. Chtěli jsme vytvořit vstupní bránu, na kterou navazuje i náměstí Msgre. Šrámka, které také projede revitalizací," dodává primátor Macura.

Prostor, který spousta obyvatel města považuje za špinavý, se dočká zbrusu nového kabátu. Na místě bude nová dlažba a stavebníci odstraní vše, co vadilo chodcům nebo vozíčkářům. Už při rekonstrukci Nádražní zanikla některá parkovací místa, pohledu na tento prostor tak nebudou bránit auta. Piazzettu ozdobí i večerní architektonické nasvětlení. 

"Jsou tam doplněné výtvarné prvky stálé, například andělé v podchodu nebo výtvarná díla, která se budou v čase proměňovat. Jsou tam stojany a speciální sloupy. Na ně by měli studenti umísťovat dočasná díla, sympozia a podobně," dodává Ondřej Vyskočil.

Radní města už odsouhlasili vítěze zakázky, stavět bude firma Jankostav z Ostravy-Kunčic za téměř 6 milionů korun bez DPH. Ihned po podpisu smlouvy by se mělo začít s úpravami, hotovo má totiž být do konce letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy