Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj chce ochránit důchodce před požáry a plyny

  • Ostrava,

Teď by měli zbystřit především senioři. Moravskoslezský kraj totiž rozjíždí projekt, na jehož konci by mělo ubýt požárů a otrav nebezpečným oxidem uhelnatým. Důchodci budou dostávat zdarma zařízení, která přítomnost plynu či ohně bezpečně ohlásí.

V České republice každý rok zemře při požáru přibližně 50 lidí a dalších 100 nepřežije intoxikaci oxidem uhelnatým, který vzniká při nedokonalém spalování. Mnoha z těchto tragédií by se přitom dalo snadno zabránit hlásičem požáru či detektorem plynu.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: “Je to základní technický prostředek, který na jedné straně upozorní toho, kdo je v nebezpečí, že se něco děje a na druhé straně výrazně zkracuje čas, kdy dochází k volání na jednotlivé záchranné složky.”

Vedení MS kraje proto vyčlenilo téměř 400 tisíc korun, za které bylo nakoupeno 350 hlásičů požáru a 200 detektorů oxidu uhelnatého. Ty budou rozdány seniorům nad 65 let prostřednictvím Senior Pointů.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Spustili jsme pilotní projekt. Budeme dávat seniorům v Ostravě a Frýdku-Místku, kde máme Senior Pointy už vybudované, hlásiče požáru a detektory plynu zdarma.”

Po Ostravě a Frýdku-Místku, kde už jsou Senior Pointy, vzniknou do konce roku další v Bruntále, Karviné, Kopřivnici a Opavě. Kraj bude při posuzování nároku na přístroje spolupracovat s hasiči.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy