Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá investory pro průmyslovou zónu v Hrušově

  • Ostrava,

Necelých 35 hektarů - to je velikost zóny v Hrušově. Veškeré pozemky na ní jsou už ve vlastnictví města. Ostrava teď hledá developerskou společnost, která celé místo připraví a následně do ní přivede soukromé firmy.

Příprava na tento moment trvá už hezkou řádku let. Až letos se Ostravě podařilo odkoupit poslední pozemky a zcelit tak jedno velké území. Zastupitelé teď schválili vypsání výzvy k podávání nabídek na přípravu zóny v Hrušově pro průmyslové účely. 

"My předpokládáme, že se do tohoto výběrového řízení přihlásí právě ty developerské firmy, které už dříve i při  našich účastech na zahraničních veletrzích o takovou plochu projevily zájem. Není to jednokriteriální soutěž, jako bývá obvyklé, ale bude to vícekriteriální soutěž, kdy bude koncepce, cena i závazek zaměstnanosti lidí," vysvětluje ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

Ostrava požaduje minimálně 30 nových zaměstnanců na hektar plochy. Poslední kritérium je objem investic do celého území. Místo se musí zasíťovat, navíc před dvaceti lety tady řádila velká povodeň. Zóna je vybydlená a bude nákladné ji dát do pořádku. 

"Je to oblast, ve které se původně uvažovalo o navýšení území o 4 metry návozem haldoviny, což by celý projekt přípravy území posunulo k jedné miliardě korun. My si myslíme, že to není nezbytně nutné," dodává Macura.

Odvodnění celé zóny by měla financovat vláda v momentě, kdy to bude aktuální. Čerpat peníze může město i případný investor. 

"Obecně k tomu přistupujeme tak, že soukromý investor je lepší investor než město. Vidíme to na příkladu CT parku, který je snad nejlepší park v republice," uzavírá primátor Ostravy. Zájemci mají na podání nabídek do 30. dubna roku 2018.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy