Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za brutální útok polenem 12 let vězení

  • Ostrava,

Krajský soud v Ostravě neuvěřil pohádkám o nešťastné náhodě a za pokus o vraždu potrestal 12 lety vězení Jaroslava Hájka. Obžalovaný zaútočil na svou přítelkyni v Petřvaldu u benzínové pumpy dřevěným polenem a nebýt policistů, kteří jeli náhodou kolem, možná by ji i umlátil.

Půl metru dlouhé dřevěné poleno se téměř stalo vražednou zbraní v rukou Jaroslava Hájka. Ten loni den po vánocích napadl svou bývalou přítelkyni, když odcházela z práce na čerpací stanici v Petřvaldu na Karvinsku. Ženu zachránila hlídka policistů, která projížděla kolem. Útok byl velmi brutální a tak ho soud uznal vinným z pokusu o vraždu.

soudce: “A za to se odsuzuje k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání 12ti let.”

Senát soudu neuvěřil jeho kuriózní výmluvě. Tvrdil totiž, že zakopl o patník a v pádu ženu nechtěně třikrát praštil. Útok, ale natočila kamera na benzínce, takže soud měl přesnou představu, jak se vše odehrálo.

Vít Legerský, státní zástupce: “Trest odráží tu škodlivost činu, potencionální následek, který reálně hrozil, tedy smrt poškozené.”

I když zranění nakonec díky aktivní obraně ženy a zásahu policistů nebyla vážná, napadená má dodnes psychické problémy a musí se stále léčit.

Tomáš Ondruch, obhájce: “Celou dobu klient opakoval, že nebylo jeho úmyslem poškozené ublížit a proto se s trestem neztotožnil a na místě si podal odvolání.”

Hájkovi přitížilo také to, že do Petřvaldu přijel vozidlem pod vlivem alkoholu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy