Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud potrestal agresivního šmejda podmínkou

  • Ostrava,

Je spíše výjimečné, když se podaří dostat až před soud někoho z tzv. šmejdů. Tedy lidí, kteří i přes zákaz nabízejí po bytech nejrůznější služby. V Ostravě se to povedlo a půlroční podmínkou byl potrestán Daniel Kožušník, který dokonce najížděl autem do žen, které ho chtěly zadržet do příjezdu policie.

Daniel Kožušník letos v březnu obcházel se svým kolegou byty v Ostravě - Vítkovicích a nabízeli podle nich výhodnou smlouvu na odběr energií. Uspěli u důchodkyně, která jim nejprve poskytla údaje, ale pak si to rozmyslela a zavolala dceři, která je městskou policistkou. Dcera dorazila za pár minut a chtěla společně s matkou šmejdy zadržet do příjezdu policie a postavili se jim za auto.

Zraněná důchodkyně: “Když mě porazil tím autem, tak jsem šla do vývrtky. To je blbost, že nás neviděl. Musel nás vidět.”

Důchodkyně se pak s poraněným kolenem léčila dva týdny. Řidič auta Daniel Kožušník byl obžalován z násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. Hrozilo mu až šest let vězení. Potrestán byl nakonec pouze za ublížení na zdraví.

soud: “Odsuzuje se k trestu odnětí svobody ve výměře 5 měsíců a výkon trestu se podmíněně odkládá na dobu 18 měsíců.”

Soudce vysvětlil, že strážnice nedostatečně zdůraznila, že jde o výkon pravomocí úřední osoby.

Josef Kašpárek, státní zástupce: “Nepoužila výzvu jménem zákona, nicméně mám za to, že tyto dílčí nedostatky neznamenají, že by úřední osobou v té situaci nebyla.”

Obžalovaný dokonce usiloval na překvalifikování činu na pouhý přestupek. Prý neměl v úmyslu do žen najet.

Aleš Nytra, obhájce: “Policistka, která byla v civilu, ve skutečnosti nevykonávala pravomoci veřejné osoby.”

Žalobce si chce ještě rozsudek prostudovat, ale je pravděpodobné, že se odvolá. Obžalovaný prý dobře věděl, že jde o policistku.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail