Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Romové pobodali v Ostravě muže a jeho přítelkyni

  • Ostrava,

V Ostravě se zřejmě schyluje k válce mezi komunitou vyhazovačů a Romů. Na Nádražní ulici byl totiž napaden a pobodán muž a útočníci neváhali pořezat i jeho přítelkyni. Prý jde o odvetu za květnové odsouzení skupiny Romů, která ve velké přesila zaútočila na ochranku herny Intacto.

Se čtyřmi bodnými ranami v zádech skončil 42letý Adrian z Ostravy, kterého napadli před hernou Intacto v Ostravě-Přívoze Romové. Jedna rána mu dokonce propíchla plíci a útočníci neušetřili ani jeho přítelkyni, kterou zachránil mobil v kapse. I ona si ale musela nechat zašít řeznou ránu.

Adrian B., napadený: “Vyšli jsme před hernu na chodník, ale s ním vyšli ještě další dva Romové. Jeden z nich, ten který nemluvil, měl asi v ruce nůž. Bohužel jsem to podcenil. To bodnutí jsem ani necítil, ale pak jsem už klesl na kolena, na lokty a z posledních sil jsem se díval, jak to vypadá.”

K útoku Romům posloužila banální záminka. Podle napadeného muže šlo ve skutečnosti o mstu za incident z roku 2015. Tehdy asi 20 Romů brutálně napadlo ostrahu herny Intacto v Ostravě-Bělském lese. 12 z nich pak stanulo před soudem, kde vyfasovali většinou podmíněné tresty.

Adrian B., napadený: “Určitě to byla msta. Nikdy to neskončilo. Ti útočníci jsou všichni na svobodě, jsou v podmínkách a mají obrovské rodiny.”

Útočník byl zadržen chvíli po útoku. Prý se úmyslně pořezal na ruce a chtěl se nechat ošetřit. Policisté ho zadrželi přímo na pohotovosti.

Barbora Zajícová, státní zástupkyně: “Mohu potvrdit zahájení trestního stíhání obviněného pro zločin těžkého ublížení na zdraví. Nelze vyloučit zpřísnění právní kvalifikace.”

Klíčové budou expertízy znalců. Jestli se ukáže, že útok mohl být smrtící, bude případ překvalifikován na pokus o vraždu. Navíc možná i na dvou osobách. To by pak obviněnému hrozil výjimečný trest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy