Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Kolejové absorbéry v Ostravě mění barvy

  • Ostrava,

Cestující v tramvají nebo řidiči osobních aut na Frýdlantských mostech si určitě všimli měnící se barvy rozchodníků, které rostou na kolejových absorbérech. Rostliny na speciálním povrchu vydrží bez problémů podzim i celou zimu.

Několika set metrový pás v úseku Karolina - náměstí Republiky. Rozchodníky, které jsou zde nasazeny, čítají několik druhů a jsou rozmístěny tak, aby absorbéry vytvořily vizuálně hezký, ale také odolný povrch. Souvislá plocha se v těchto dnech začala zajímavě vybarvovat. 

"Po zelené přicházejí podzimní tóny a to je žlutá, hnědá až červená. Znovu v zimě rozchodník bude pracovat a barvy se promění. Bude to tmavě červená, fialová a hnědá. V zimě zase bude fungovat jiným způsobem. V okamžiku, kdy nasněží a sníh okolo kolejového absorbéru roztaje, tak na recyklátu budou zůstávat sněhové vločky o něco déle," vysvětluje mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. 

Pracovníci magistrátu už na místě absorbéry kontrolovali. Vegetační porost je podle nich zdravý, vitální a postupně prokořeňuje do základového recyklátu. Absorbéry stále procházejí avizovaným půlročním zkušebním provozem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy