Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vyhlíží dalšího velkého investora v Mošnově

  • Ostrava,

Další investor v Mošnovské zóně. Pokud se vše podaří, Ostrava prodá významnou část pozemků velké logistické firmě. Zastupitelé už schválili záměr prodeje.

Logistické multimodální centrum - Ostrava o tomto projektu jedná už od roku 2009, ze kterého pochází smlouva o smlouvě budoucí. Zájem o pozemek má dceřiná společnost jedné z největších logistických firem na světě Deutsche Bahn. "V tuto chvíli zastupitelé schválili soubor smluv nebo záměr na to, aby v tom budování železničního terminálu mohla pokračovat nová společnost tak, aby na těchto pozemcích mohl vzniknout železniční terminál. Ten by umožnil zkombinovat všechny druhy přepravy," vysvětluje Václav Palička, vedoucí Odboru strategického rozvoje Magistrátu města Ostravy.

Ostrava na projektu spolupracuje s Moravskoslezským krajem. Logistický hub by měl letišti pomoct v budoucnu získat peníze na financování a rozvoj osobní dopravy. Investor chce v Mošnově na 54hektarovém pozemku postavit haly a kontejnerové překladiště. 

"Je to vlastně železniční terminál a překladiště, který by umožnil přiblížit do Mošnova zboží, které by se dál distribuovalo, třeba v rámci Ostravy. Věříme, že přinese opravdu svěží vítr do té lokality a konečně ten záměr, který tady byl kdysi, tak se podaří zrealizovat," dodává Václav Palička.

Projekt je rozdělen na čtyři fáze, první by měla být hotová do začátku roku 2021. Celý projekt má plánovaný termín v roce 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy