Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava -Poruba chce ve Svinově smuteční síň

  • Ostrava,

Druhý největší ostravský městský obvod - Poruba chce mít plnohodnotné místo pro pohřbívání obyvatel. Proto se radní dohodli se Svinovem na rozšíření tamního hřbitova a také, v souladu s obyvateli obou čtvrtí, vybrali podobu obřadní smuteční síně. Ta ve Svinově úplně chybí.

Poruba má téměř 70 tisíc obyvatel a v rámci Ostravy je to druhý největší obvod. Je vetší než Opava nebo Karviná. Přesto nemá hřbitov. Na fotografii výstavby 7. porubského obvodu ze sedmdesátých let vidíte, že tomu tak vždy nebylo. Nyní to chce radnice změnit a tak se domluvila se Svinovem, kde vybuduje na tamním hřbitově smuteční síň.

Petr Mihálik (ČSSD), starosta Poruby: “Závěr je jasný. Bude vybrán návrh Projektstudia.”

S návrhem Projektstudia se ztotožnili nejen obyvatelé, ale i odborníci a další členové komise. Vytvoření projektové dokumentace nyní potrvá asi rok.

David Kotek, architekt, PROJEKTSTUDIO EUCZ: “Snažil jsem se, aby ten objekt byl důstojný a nenavozoval depresi. Aby se pomohl koncentrovat na tu chvíli, kdy se s tím dotyčným loučíte.”

Projekt navíc počítá i s rozšířením hřbitova. Obyvatelé to vítají.

anketa: obyvatelé Ostravy: 1/ “Dobrý, protože Poruba nemá kde, na Slezskou je to daleko.” 2/ ”Určitě, kdyby byly obřady, tak je to lepší, než toho zesnulého vozit bůhví odkud.”

Samotná stavba by mohla začít v roce 2019 a měla by stát přibližně 40 milionů a to včetně vnitřního vybavení. Poruba chce získat finanční podporu i z magistrátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy