Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ranní srážka tramvají v Ostravě si vyžádala 11 zraněných

  • Ostrava,

Nepozornost 51letého řidiče zřejmě stojí za ranní srážkou dvou tramvají v Ostravě-Svinově. Poté, co tramvaj nedobrzdila a narazila do další, se zranilo celkem 11 lidí. Nehoda se stala po 5. hodině ráno na Opavské ulici. Na místo vyrazilo několik sanitek. Událost šetří policisté ve spolupráci s DPO.

"Záchranáři na místě nehody ošetřovali celkem jedenáct osob. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Jednalo se o osm žen a tři muže ve věku mezi čtyřiatřiceti a šestašedesáti lety. Utrpěli vesměs středně těžká nebo lehká zranění v oblasti hlavy, hrudníku nebo páteře. Posádky ZZS poskytly na místě všem zraněným přednemocniční neodkladnou péči a následně zajistily jejich transport do zdravotnických zařízení. Pacienti byli předáni na urgentním příjmu a úrazové ambulanci ve Fakultní nemocnici a v ostravské Městské nemocnici na tamní úrazové ambulanci," píše k nehodě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Poruba zasahovala v ranních hodinách 27. 10. 2017 u nehody dvou tramvají, u kterých došlo celkem ke zranění deseti osob. Operační středisko hasičů bylo o nehodě v městské části Ostrava-Svinov informováno krátce před půl šestou ráno. Na místo události byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Poruba s jedním zásahovým automobilem. Po příjezdu na místo události hasiči zabezpečili tramvajové vozidla před požárem, asistovali Zdravotnické záchranné službě s ošetřením raněných a jejich transportem do připravených sanitních vozů. Dále jednotka během zásahu prováděla usměrňování dopravy a také úklid komunikace od rozbitých skleněných výplní tramvají," uvádí v tiskové zprávě zastupující mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

"Jednapadesátiletý řidič tramvaje zřejmě nevěnoval náležitou pozornost situaci v provozu na pozemní komunikaci, pravděpodobně opožděně zareagoval na před ním jedoucí tramvaj. Tato tramvaj měla zastavovat před křižovatkou. Došlo k nárazu tramvaje do před ní jedoucí tramvaje. Žádáme zraněné cestující, kteří dosud nekomunikovali s policisty, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme," upřesňuje mluvčí PČR Gabriela Holčáková.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy