Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Českobratrská ulice v Ostravě je dokončena dříve

  • Ostrava,

Nyní potěšíme obyvatele Ostravy a také ty, kteří jezdí často do centra města. Rekonstrukce Českobratrské ulice je totiž dokončena a navíc o měsíc dříve, než určoval původní harmonogram prací. Řidiče i chodce čeká několik novinek.

Ve středu by měly zmizet z centra města kolony, které vznikaly kvůli rekonstrukci Českobratrské ulice. Doprava by se měla uklidnit hlavně na ulici 30. dubna, kde bylo často velmi složité projet. Kompletní oprava Českobratrské je totiž hotova a to včetně inženýrských sítí pod vozovkou.

Břetislav Rieger (Ostravak), náměstek primátora Ostravy: “Dělaly se chodníky, vozovka a nové trakční vedení trolejbusu. Součástí bylo i posunutí trolejbusové zastávky Husův sad v obou směrech. Je zaslepena ulice Husova a kostel se bude muset při výjezdu objíždět.”

Po stranách silnice byly také vytvořeny květinové záhony a na některých místech je zábradlí, aby to chodce nesvádělo přecházet mimo vyznačené přechody.

anketa: obyvatelé Ostravy: 1/ “Hlavně, že je to už hotové, protože doprava do Ostravy je katastrofa, stejně jako parkování.” 2/ “Šoféři budou nadávat, chodci budou spokojeni.”

Rekonstrukci, která trvala půl roku, hradila kompletně Ostrava ze svého rozpočtu a stála necelých 50 milionů korun. V blízké době zatím Ostravu další podobně rozsáhlá rekonstrukce nečeká.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy