Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dostavba skeletu v Ostravě je v nedohlednu

  • Ostrava,

O železobetonovém skeletu, který stojí v Ostravě naproti kulturního domu, jsme vysílali už mnoho reportáží. Ty poslední byly optimistické. Začalo se stavět a vypadalo to, že se z ostudy města stane budova jeho chloubou. Jenže bohužel nyní stavba opět stojí a je jisté, že termíny nebudou dodrženy.

Pokud občas míjíte dostavbu železobetonového skeletu v Ostravě u kulturního domu, jistě jste si už všimli, že se delší dobu nic neděje. Stavba stojí už 9 měsíců a nyní to vypadá, že hned tak pokračovat nebude. Hotovo přitom mělo být do konce roku a za nedodržení termínu hrozí přísné sankce.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Město má možnost 31. března 2018 odstoupit od smlouvy, kterou máme s Red Housem a převzít nemovitosti zpátky do majetku města.”

Firma Red House Development, která objekt staví, už na jaře požádala o povolení převedení budovy na jinou společnost. Ta totiž získala miliony z operačního programu na podporu inovací. Město zatím převod nepovolilo, protože by přišlo o možnost ovlivnit termíny dokončení.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Nechceme na sobě nechat dříví štípat. Jako jednu z podmínek jsme proto řekli, že pokud povolíme odklad, požadujeme finanční kompenzaci. Pro ta jednání jsme otevřeli částku 15 milionů korun.”

Za to by společnost mohla vyjednat další odklad dokončení a také převod na společnost Smart Innovation Center. Zastupitelé budou rozhodovat v listopadu. Vyjádření developera se nám nepodařilo zjistit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy