Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlásiče požáru a plynů se budou montovat v únoru

  • Ostrava,

Teď potěšíme hlavně nájemníky městských bytů. Nejpozději v únoru začnou technici montovat detektory nebezpečných plynů a hlásiče požáru. Vedení města už vybralo firmu, která zařízení dodá. Díky veřejné soutěži ušetřilo téměř třetinu původně odhadovaných nákladů.

V Ostravských minutách jsme vás už informovali o snaze města, ochránit co nejlépe své obyvatele před požáry a také nebezpečnými plyny, které mohou vznikat při špatném vytápění. Proto Ostrava realizuje projekt, díky kterému budou městské byty vybaveny hlásiči požáru a tam, kde bude potřeba i detektory plynů.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Před časem jsme zadali veřejnou zakázku na 4 a půl tisíce hlásičů a detektorů. Předpokládali jsme cenu 3 miliony korun. Vysoutěžená cena je nakonec 2,2 milionu, takže úspora je 800 tisíc korun.”

V majetku města a jeho městských obvodů je v současné době 13 tisíc bytů. Hlásiči požáru chce Ostrava vybavit úplně všechny. Podobný projekt funguje už i v rámci kraje, kdy krajský úřad nabízí tato zařízení zdarma důchodcům prostřednictvím Senior pointů.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: “Instalace takového hlásiče by měla zabezpečit to, že ať už ten postižený člověk nebo sousedé slyší tu sirénu a dovolají se pomoci.”

Hlásiče požáru a detektory plynů chce Ostrava montovat nejpozději v únoru. V příštím roce chce ale projekt ještě více rozšířit. To by se měly připojit další obvody s velkým množství obecních bytů - Ostrava-Jih a Mariánské Hory a Hulváky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy