Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: DPO od příštího roku sníží počet výlukových dnů

  • Ostrava,

Ostravský dopravní podnik vyslyšel přání cestujících a od příštího roku chce maximálně snížit počet výlukových dnů. Stane se tak prvním dopravním podnikem v zemi, který definuje jejich maximální počet.

Dopravní podnik Ostrava zavádí výlukový management, tedy systém, který bude transparentně k dispozici všem investorům. Svou stavební činnost tak budou muset vzájemně koordinovat. Prioritou jsou cestující. 

"Znamená to tedy, že zavedeme rezervační systém, kde si investoři budou muset rezervovat a výluku si předem připravit. Jedná se o dlouhodobé výluky kvůli investiční činnosti, zejména na páteřních tramvajových linkách," vysvětluje mluvčí DPO Karolína Rycková.

Dopravní podnik už poslal dopisy s informacemi všem nejčastějším a hlavním investorům, například ostravskému magistrátu, krajskému úřadu nebo Ředitelství silnic a dálnic. Systém ale bude platit pro všechny. 

"Znamená to v praxi, že stanovíme počet výlukových dnů, který bychom si pro příští rok představovali, aby byl menší než 100. Tím pádem by cestující měli plynulejší dopravu, nemuseli by tolikrát přestupovat jako v tomto roce," dodává Rycková.

V celé Ostravě bylo například letos 258 výlukových dnů, z toho 249 na páteřních linkách. O rok dříve jich bylo více, páteřní linky ale byly omezeny ve 151 dnech.

"K tomuto kroku jsme se rozhodli na základě stížností, kterých nám v letošním roce dorazilo 156 jen na výluky. K tomu jsme připočetli ještě téměř 1400 negativních komentářů na sociálních sítích," uzavírá Rycková.
TEMPLFEST: Beseda s Pavlem Hoškem

Zítra
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

Zítra
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Václava, Ostrava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

Zítra
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků