Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za ujetí od nehody dostal lékař z Ostravy podmínku

  • Ostrava,

Okresní soud v Ostravě neuvěřil obhajobě lékaře Jaroslava Hájka, který loni na podzim srazil na přechodu chodce a ujel a vyměřil mu dvouletý trest s tříletým podmíněným odkladem. Lékař kolizi s chodcem připustil, prý si ale myslel, že nebyl nijak vážně zraněn a proto mu nepomohl.

Nad průběhem srážky auta a chodce nebyly příliš velké otazníky, protože ji zachytila kamera na meteorologické stanici v Ostravě-Porubě. 25. října šli studenti do školy a na přechodu pro chodce jednoho z nich srazilo auto. Řidič ani nezpomalil. Mladík skončil s prasklou lebkou v nemocnici.

Tomáš Chodil, sražený chodec: “Já si z té nehody nic nepamatuji. Probudil jsem se až v nemocnici a nevěděl jsem, co se děje.”

Policisté rychle vypátrali, že řidičem byl Jaroslav Hájek, lékař z fakultní nemocnice. Chodci prý nepomohl, protože o jeho zranění nevěděl. Podíval se do zpětného zrcátka a viděl ho stát. Netušil, že to byl druhý hoch. Jinak by prý zastavil. Jeho obhájce dokonce navrhl jako trest pokutu. Jenže soud to viděl jinak.

soudce: “Za tyto skutky se odsuzuje k trestu ve výměře dvou roků. Výkon tohoto trestu se podmíněně odkládá na zkušební dobu v délce tří roků.”

Soudce přihlédl k jeho bezúhonnosti a také k tomu, že je ceněným odborníkem a zastalo se jej i několik zdravotnických zařízení.

Jaroslav Hájek, obžalovaný: “Mrzí mě to strašně.”

Radim Miketa, obhájce Jaroslava Hájka “Já si myslím, že pro něj je mnohem větší trest, že se do takové situace vůbec dostal, protože jde o vzorného člověka.”

Rozsudek si přišli vyslechnout i rodiče sraženého mladíka. Ti byli hlavně rádi, že už vše končí.

Lenka Chodilová, matka sraženého mladíka: “V podstatě beru. Uvítala bych, kdyby se už neodvolal.”

Součástí trestu je i zákaz řízení na 50 měsíců. Ze znaleckého posudku lékaře ale vyplynulo, že Hájek má tak špatný zrak, že vůbec nemá řídit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy