Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozůstalí po zavražděné pošťačce dostanou milion

  • Ostrava,

Jeden milion korun musí vyplatit Česká pošta pozůstalým po poštovní úřednici, která byla v roce 2013 zavražděna přímo na svém pracovišti ve Skřipově. Rozhodl tak pražský městský soud. Pošta prý nebyla dostatečně zabezpečena proti loupeži, která byla motivem vraždy. Tu spáchal místní občan Martin Balhar.

Na loupežnou vraždu poštovní úřednice ze Skřipova na Opavsku si jistě ještě mnozí pamatují. Žena byla umlácena neznámým předmětem, zřejmě kancelářskou děrovačkou. Vražednou zbraň, ani ukradených 200 tisíc policisté nenašli. Na základě nepřímých důkazů byl za vraždu odsouzen na 19 let místní občan Martin Balhar.

Michal Togner, státní zástupce: “Řetěz těch nepřímých důkazů je z pohledu státního zástupce zcela uzavřený, nepřerušeny a plně usvědčující obžalovaného.”

Součástí trestu bylo i odškodnění rodině zavražděné přímo od Balhara, pozůstalí se ale také soudili Českou poštou, po které požadovali 10 milionů korun za nedostatečné zabezpečení provozovny ve Skřipově. Podle advokáta rodiny v ní bylo pouze tísňové tlačítko a to ještě ve výšce dvou metrů. Městský soud v Praze dal příbuzným za pravdu.

Markéta Puci, mluvčí Městského soudu Praha: “Městský soud v Praze změnil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 a to tak, že žalovaná Česká pošta je povinna vyplatit pozůstalým jeden milion korun, jako odškodné..”

Podle soudkyně se Česká pošta zavázala v kolektivní smlouvě zvyšovat bezpečnost pracovišť a byla si prý i vědoma nedostatečného zabezpečení poboček na severu Moravy. Ve Skřipově není policejní služebna a tak byla, podle rozsudku, lákavým cílem pro útočníka. Pošta se hájila tím, že žádné předpisy nezanedbala.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy