Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah Sabiny z Polanky napsal policistům krví vzkaz

  • Ostrava,

Jen stěží uvěřitelné pohádky vyprávěl v úterý senátu Krajského soudu v Ostravě Patrik Konečný, který je obžalován z vraždy své kamarádky Sabiny. Podle obžaloby ji velmi brutálně umlátil, pravděpodobně kuchyňskou pánví a pak ji ještě zasadil několik bodných ran nožem. Původní přiznání mladík odvolal s tím, že ho k němu donutili policisté.

Letos na konci března byla v rodinném domku v Ostravě-Polance nalezena zavražděná 25letá dívka. Ležela na schodech do sklepa v tratolišti krve. Byla umlácena a ubodána. Znalec napočítal na hlavě a krku 26 ran. Z vraždy dívky byl obviněn kamarád Patrik Konečný, se kterým se znala od dětství.

Pavel Bartoš, státní zástupce: “Obviněný vypomáhal poškozené v domě. Následně na poškozenou zaútočil jednak tupým a jednak bodnořezným nástrojem.”

Co se přesně v domě odehrálo ví pouze 21letý Konečný. U soudu tvrdil, že spal a po probuzení našel Sabinu mrtvou. Přitom se k činu nejprve policistům přiznal. Pak vše popřel.

Jaromír Parobek, obhájce Patrika Konečného: “Po sdělení obvinění se nikdy k vytýkanému jednání nedoznal.”

U soudu Konečný tvrdil, že ho policisté k přiznání donutili a vyprávěl neuvěřitelné báchorky, které soudkyně i žalobce zpochybňovali. Když byl v úzkých, řekl, že si nepamatuje a nebo neví. Tak například odpověděl na otázku, kde se mu v batohu vzal sáček s penězi a šperky nebo proč z domu odnesl nůž a pánev.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského sodu v Ostravě: “Hrozí 15 - 20 let nebo výjimečný trest.”

Konečný také navrhl několik verzí. Například, že Sabinu nechal zavraždit její přítel a proto byl na dovolené. Nebo ji zabil přímo on. Policisté také našli na zemi krví napsané iniciály bývalého přítele Sabiny MC, kterými chtěl pachatel zmást policisty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy