Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah Sabiny z Polanky napsal policistům krví vzkaz

  • Ostrava,

Jen stěží uvěřitelné pohádky vyprávěl v úterý senátu Krajského soudu v Ostravě Patrik Konečný, který je obžalován z vraždy své kamarádky Sabiny. Podle obžaloby ji velmi brutálně umlátil, pravděpodobně kuchyňskou pánví a pak ji ještě zasadil několik bodných ran nožem. Původní přiznání mladík odvolal s tím, že ho k němu donutili policisté.

Letos na konci března byla v rodinném domku v Ostravě-Polance nalezena zavražděná 25letá dívka. Ležela na schodech do sklepa v tratolišti krve. Byla umlácena a ubodána. Znalec napočítal na hlavě a krku 26 ran. Z vraždy dívky byl obviněn kamarád Patrik Konečný, se kterým se znala od dětství.

Pavel Bartoš, státní zástupce: “Obviněný vypomáhal poškozené v domě. Následně na poškozenou zaútočil jednak tupým a jednak bodnořezným nástrojem.”

Co se přesně v domě odehrálo ví pouze 21letý Konečný. U soudu tvrdil, že spal a po probuzení našel Sabinu mrtvou. Přitom se k činu nejprve policistům přiznal. Pak vše popřel.

Jaromír Parobek, obhájce Patrika Konečného: “Po sdělení obvinění se nikdy k vytýkanému jednání nedoznal.”

U soudu Konečný tvrdil, že ho policisté k přiznání donutili a vyprávěl neuvěřitelné báchorky, které soudkyně i žalobce zpochybňovali. Když byl v úzkých, řekl, že si nepamatuje a nebo neví. Tak například odpověděl na otázku, kde se mu v batohu vzal sáček s penězi a šperky nebo proč z domu odnesl nůž a pánev.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského sodu v Ostravě: “Hrozí 15 - 20 let nebo výjimečný trest.”

Konečný také navrhl několik verzí. Například, že Sabinu nechal zavraždit její přítel a proto byl na dovolené. Nebo ji zabil přímo on. Policisté také našli na zemi krví napsané iniciály bývalého přítele Sabiny MC, kterými chtěl pachatel zmást policisty.
JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 15 200 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků