Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatomartinské hody na Masarykově náměstí

  • Ostrava,

Svatý Martin sice sníh do Ostravy nepřivezl, zato přijel na bílém koni přímo na Svatomartinské hody na Masarykově náměstí.

"Když si připomínáme svátek svatého Martina, který žil ve 4. století, tak nás to přivádí k dalším světcům, kteří jsou v Evropě, tudíž i v Čechách a na Moravě velice známí. Je to patron hasičů svatý Florian, jehož sochu máme tady na Masarykově náměstí. Potom samozřejmě patron dětí svatý Mikuláš. Všichni jsou ze 4. století, čili ještě dávno předtím, než tady něco existovalo, tak tito lidé vlastně vykonali mnoho dobrého," vysvětluje farář Moravské Ostravy Jan Plaček. I tentokrát bylo na pódiu žehnáno mladé víno. 

Svatomartinské hody na Masarykově náměstí mají za sebou už druhý a úspěšný ročník. 

"Po tom prvním ročníku, který jsme trochu riskli, protože jsme opravdu horko těžko sháněli prodejce a nebyla taková důvěra, že bychom tu akci opravdu rozjeli, tak vidíte, že se to opravdu povedlo. Lidi přišli, baví se, víno teče, takže super," pochvaluje si Dalibor Mouka (Ostravak), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz. Spokojenost potvrzují i návštěvníci. "Super, já už jsem tady podruhé, takže já už to beru jako tradiční akci," říká jedna z návštěvnic akce. "Je to krásné a náboženské dokonce. Ostrava žije," dodává další.

"Ostrava pro mě vždycky byla krásná. Za prvé jste měli vždy krásné muzikanty, zpěvačky. Já jsem v ostravském studiu dost natáčel s dechovkama," vzpomíná na Ostravu hlavní host akce zpěvák Jožka Černý.

Masarykovo náměstí teď čeká série akcí. V neděli 3. prosince se rozsvítí vánoční strom. Hlavním hostem programu bude Bára Basiková.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy