Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodník s krémy za 5000 se konečně dostavil k soudu

  • Ostrava,

Na druhý pokus začalo u Krajského soudu v Ostravě hlavní líčení s mladíkem, který prodával krémy za 5 tisíc korun především důvěřivým důchodcům. Prostřednictvím firmy Streemsun podvedl asi 1300 lidí.K minulému přelíčení se mladík nedostavil. Těsně před začátkem jen oznámil svému obhájci, že je nemocný.

Vypadalo to jako dobrý nápad. Jan Morár si ještě s komplice najali několik hostesek, které před lékárnami a u obchodních center nabízely důchodcům krémy na křečové žíly. Zájem byl obrovský, protože mast stála pouhou korunu. Požadovaly ale ještě drobnost - vyplnit a podepsat smlouvu s osobními údaji.

Petr Kondělka, státní zástupce: “Podmínkou pro získání toho krému byl podpis listin. Poškozeným bylo zamlčeno, že tím podpisem se stávají členy drogerijního klubu. Z členství jim vyplývala povinnost zaplatit aktivační poplatek 4650,- korun.”

Celkem takto podvedli anebo se pokusili podvést 1300 důchodců, z nichž někteří už měli přes 90 let. Mnozí se zalekli a zaplatili. Celkem takto podvodníci získali půl milionu korun.

Jan Morár, obžalovaný: “Nechte mě.”

Jan Morár rozzlobil soudkyni ještě před začátkem hlavního líčení, když pár minut před zahájením oznámil, že je nemocný. Napodruhé přišel, ale opět nevypovídal, protože neměl své poznámky a důkazy. Rodiče ho prý odmítli pustit domů.

Lucie Olšarová, mluvčí krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaný se měl dopustit podvodu. Hrozí mu 5 - 10 let vězení.”

V úvodu hlavního líčení musel žalobce přečíst jména všech 1300 poškozených. Žalobce také naznačil, že bude chtít všechny vyslechnout.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy