Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava sloučí městské firmy OIS a Ostravské výstavy

  • Ostrava,

Vedení Ostravy pokračuje ve fúzích městských společností. Zastupitelé odsouhlasili návrh na sloučení Ostravského informačního servisu a společnosti Ostravské výstavy.

Dvě městské firmy, které se setkávají na jednom poli - turistika a cestovní ruch. Město toho chce využít a po faktickém sloučení najít veškeré synergie. K tomu i ušetřit. 

"Přímý ekonomický efekt je zřejmý v tom, že ušetříme za management společnosti, potažmo za dozorčí orgán. Lidově řečeno nám odpadne jedna dozorčí rada," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Radim Babinec (ANO). To by mělo být jen na této položce zhruba 2,5 milionu korun ročně. Město už má za sebou úspěšné spojení svých IT firem Ovanet a Ova.cloud. 

"To není nic, co spadlo z nebe. My jsme přece dlouhodobě říkali, že chceme fúzovat městské společnosti, které k sobě mají blízko, poněvadž jich máme zkrátka hodně," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Jeden z dalších kroků je vznik týmu se zástupci obou firem, kteří budou hledat další synergie a společná témata. Proces sloučení by měl administrativně i po právní stránce skončit v půlce příštího roku. Současné vedení města má v plánu zfúzovat i další společnosti. V procesu je sloučení kulturních domů Akord a Poklad.
Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

Dnes
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Václava, Ostrava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

Jakub Kroulík o magické síle hypnózy / beseda

Zítra
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 26 000 do 34 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků