Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava odmítla převod skeletu na jinou firmu

  • Ostrava,

V říjnu jsme vás informovali o problémech, které provázejí dostavbu skeletu v Ostravě. Budova má být dokončena do konce roku, což je podle primátora Tomáše Macury termín z říše snů. Vlastník se nyní snaží skelet převést na jinou firmu, což ale zastupitelé nedopustili. Je tak možné, že v březnu se budova vrátí do majetku města.

Železobetonový skelet naproti domu kultury v Ostravě je snad zakletý. Ještě na začátku roku všichni zálibně sledovali, jak se po mnoha letech přeměňuje v moderní budovu. Pak ale dělníci i stroje zmizeli. Přitom už prvního ledna může město vymáhat za nedokončení stavby pokutu 3 miliony korun a každý další měsíc dva miliony.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: "Město má platný právní vztah s investorem, kterým je v tuto chvíli Red House Development. Podle této smlouvy má investor objekt kompletně dokončit do Silvestra tohoto roku, což je už zřejmě termín z říše snů,"

Red House Development požaduje po Ostravě, aby povolila převod skeletu na firmu Smart Innovation Center, které na stavbu získala dotaci 80 milionů korun a chce ji dokončit. To ale zastupitelé zamítli. Prý už developerovi nevěří a bojí se, že stavbu nedokončí.

Břetislav Riger (Ostravak), náměstek primátora Ostravy: “Ta důvěra je často diskutovaná. Pakliže podepíšeme tu trojstrannou smlouvu, ztratíme vliv na tu budovu jako takovou. Ten model považujme za dobrý a motivační.”

Podle smlouvy může Ostrava v březnu získat skelet do svého vlastnictví. Smart Innovation Center už městu složila na účet 15 milionů korun a chce, aby prodloužilo termín dokončení. Další zárukou je 52 milionů, které složila jako zástavu na účet banky. Definitivní rozhodnutí by mohlo padnout na prosincovém zastupitelstvu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků