Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava odmítla převod skeletu na jinou firmu

  • Ostrava,

V říjnu jsme vás informovali o problémech, které provázejí dostavbu skeletu v Ostravě. Budova má být dokončena do konce roku, což je podle primátora Tomáše Macury termín z říše snů. Vlastník se nyní snaží skelet převést na jinou firmu, což ale zastupitelé nedopustili. Je tak možné, že v březnu se budova vrátí do majetku města.

Železobetonový skelet naproti domu kultury v Ostravě je snad zakletý. Ještě na začátku roku všichni zálibně sledovali, jak se po mnoha letech přeměňuje v moderní budovu. Pak ale dělníci i stroje zmizeli. Přitom už prvního ledna může město vymáhat za nedokončení stavby pokutu 3 miliony korun a každý další měsíc dva miliony.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: "Město má platný právní vztah s investorem, kterým je v tuto chvíli Red House Development. Podle této smlouvy má investor objekt kompletně dokončit do Silvestra tohoto roku, což je už zřejmě termín z říše snů,"

Red House Development požaduje po Ostravě, aby povolila převod skeletu na firmu Smart Innovation Center, které na stavbu získala dotaci 80 milionů korun a chce ji dokončit. To ale zastupitelé zamítli. Prý už developerovi nevěří a bojí se, že stavbu nedokončí.

Břetislav Riger (Ostravak), náměstek primátora Ostravy: “Ta důvěra je často diskutovaná. Pakliže podepíšeme tu trojstrannou smlouvu, ztratíme vliv na tu budovu jako takovou. Ten model považujme za dobrý a motivační.”

Podle smlouvy může Ostrava v březnu získat skelet do svého vlastnictví. Smart Innovation Center už městu složila na účet 15 milionů korun a chce, aby prodloužilo termín dokončení. Další zárukou je 52 milionů, které složila jako zástavu na účet banky. Definitivní rozhodnutí by mohlo padnout na prosincovém zastupitelstvu.
TEMPLFEST: Beseda s Pavlem Hoškem

Zítra
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

Zítra
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Václava, Ostrava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

Zítra
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 300 do 20 800 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků