Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru v ubytovně Hlubina v Ostravě se popálil muž

  • Ostrava,

Ostravští hasiči mají za sebou náročný zásah ve výškovém domě. V úterý odpoledne totiž byli přivolání k požáru v 8. patře hotelového domu Hlubina v Hrabůvce, kde bylo v tu domu velké množství osob. Hasiči museli přímo z balkonu pokoje sundat pomocí výsuvného žebříku popáleného muže a kvůli silnému zakouření evakuovat více než 20 lidí.

V úterý po půl třetí odpoledne vyděsil obyvatele Hotelového domu Hlubina v Ostravě-Hrabůvce oheň a hustý kouř, který se valil z pokoje v 8. patře. Hasiči byli na místě velmi rychle a okamžitě zahájili evakuaci.

obyvatelé Hotelového domu Hlubina: 1/ “Díval jsem se na televizi a najednou bomby na dveře. Myslel jsem, že to jsou Cikáni a hasiči ven, ven, ven.” 2/ “Tam bylo smradu, jak blázen.”

Na záchranu muže z hořícího pokoje použili hasiči největší výsuvný žebřík, kterým disponují. Může zachraňovat osoby až z výšky 53 metrů. Samozřejmě z něj mohou i hasit oheň.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Hasiči z toho bytu zachránili jednoho muže. Transportovali ho po žebříku. Byl nadýchaný a popálený.”

Dole už na popáleného muže čekali záchranáři, kteří zahájili první pomoc. Měl saze v obličeji a hrozilo, že má tedy i popálené plíce.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MS kraje: “Posádka ošetřila 33letého muže, který byl při vědomí. Utrpěl středně těžké popáleniny na pěti procentech těla v oblasti zad.”

Proč začalo hořet, zatím není jasné. Podle některých nájemníků v bytě vybuchla varna pervitinu. Další verze je ještě divočejší.

nájemnice Hotelového domu Hlubina: “Že prý se podpálil schválně. Nebavil ho život.”

Po odvětrání kouře se mohli nájemníci vrátit do svých pokojů. Předběžně byla škoda odhadnuta na 50 tisíc korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků