Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru v ubytovně Hlubina v Ostravě se popálil muž

  • Ostrava,

Ostravští hasiči mají za sebou náročný zásah ve výškovém domě. V úterý odpoledne totiž byli přivolání k požáru v 8. patře hotelového domu Hlubina v Hrabůvce, kde bylo v tu domu velké množství osob. Hasiči museli přímo z balkonu pokoje sundat pomocí výsuvného žebříku popáleného muže a kvůli silnému zakouření evakuovat více než 20 lidí.

V úterý po půl třetí odpoledne vyděsil obyvatele Hotelového domu Hlubina v Ostravě-Hrabůvce oheň a hustý kouř, který se valil z pokoje v 8. patře. Hasiči byli na místě velmi rychle a okamžitě zahájili evakuaci.

obyvatelé Hotelového domu Hlubina: 1/ “Díval jsem se na televizi a najednou bomby na dveře. Myslel jsem, že to jsou Cikáni a hasiči ven, ven, ven.” 2/ “Tam bylo smradu, jak blázen.”

Na záchranu muže z hořícího pokoje použili hasiči největší výsuvný žebřík, kterým disponují. Může zachraňovat osoby až z výšky 53 metrů. Samozřejmě z něj mohou i hasit oheň.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Hasiči z toho bytu zachránili jednoho muže. Transportovali ho po žebříku. Byl nadýchaný a popálený.”

Dole už na popáleného muže čekali záchranáři, kteří zahájili první pomoc. Měl saze v obličeji a hrozilo, že má tedy i popálené plíce.

Lukáš Humpl, mluvčí HZS MS kraje: “Posádka ošetřila 33letého muže, který byl při vědomí. Utrpěl středně těžké popáleniny na pěti procentech těla v oblasti zad.”

Proč začalo hořet, zatím není jasné. Podle některých nájemníků v bytě vybuchla varna pervitinu. Další verze je ještě divočejší.

nájemnice Hotelového domu Hlubina: “Že prý se podpálil schválně. Nebavil ho život.”

Po odvětrání kouře se mohli nájemníci vrátit do svých pokojů. Předběžně byla škoda odhadnuta na 50 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy