Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž byl v Ostravě oceněn za pomoc napadené ženě

  • Ostrava,

Jak už z našich zpráv víte, v Ostravě byli oceněni nejlepší policisté uplynulého roku. Vyznamenán byl ale také Jan Rehák, který si možná zasloužil ocenění ještě více, než policisté, kteří si v podstatě plní své povinnosti. Tento muž totiž pomohl přepadené ženě a navíc, při stíhání pachatele získal botu, pomocí které byl nakonec usvědčen.

Jan Rehák se letos v červnu s rodinou vracel ze zoologické zahrady v Ostravě, když si všimli podezřelého muže, který se nedaleko potloukal. Najednou se vrhl na ženu, která šla kolem a chtěl ji strhnout kabelku. Jan Rehák ji bez váhání vyrazil na pomoc.

Jan Rehák, oceněný: “Jak nás zmerčil, běžel k autu a my za ním. Chtěl jsem ho chytit jak nasedal, ale zůstala mi v ruce ta bota.”

Janu Rehákovi zůstala v ruce bota, ale také si zapsal registrační značku auta. Policisté lupiče dopadli. Usvědčila ho právě DNA, kterou získali z boty. Díky Janu Rehákovi tedy žena nepřišla o svůj majetek a navíc byl dopaden pachatel. Proto byl tento muž vyznamenán ještě spolu s Daliborem Tomašíkem, který zabránil znásilnění.

Jan Dočekal, ředitel PČR Ostrava: “Otázka bezpečnosti je věcí nás všech, ne jen policie a proto je za jejich chování hluboce obdivuji.”

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Když takto někdo z nás občanů zasáhne a buďto toho pachatele dopadne a nebo pomůže jeho dopadení, je to silný příběh.”

Zajímavé je, že v obou těchto případech hraje klíčovou roli právě DNA, která u soudu může posloužit, jako klíčový důkaz proti obžalovanému.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy