Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté pátrají po kapsáři z Ostravy

  • Ostrava,

V následující reportáži můžete na vlastní oči vidět zloděje v akci. Bezpečnostní kamera totiž v Ostravě-Hrabůvce natočila kapsáře, který bez jakýchkoliv zábran vytáhl důchodkyni z kapsy peněženku. I když si ho nakonec všimla, nebylo jí to nic platné.

11. listopadu si na zastávce městské hromadné dopravy Hrabůvka kostel v Ostravě vyhlédl neznámý muž 74letou důchodkyni, která kolem něj prošla. Dole se otočil, vyběhl za ní po schodech a obratně ji ukradl peněženku. Vůbec mu nevadilo, že si toho žena všimla a začala po něm křičet.

Richard Palát, mluvčí PČR Ostrava: “Dosud nezjištěný pachatel si všiml peněženky, kterou měla seniorka v kapse bundy. Tuto ji odcizil.”

Právě před takovými situacemi varují policisté občany v rámci kampaně Kdo z koho. V předvánoční době totiž krádeží přibývá.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR Ostrava: “Pachatel využívá nepozornosti, tlačenic a oběti často zjišťují, že byly okradeny až doma nebo z časovou prodlevou.”

Lidé si už většinou dávají na kapsáře pozor a mnoho z nich až se také stalo jejich obětí.

anketa, obyvatelé Ostravy: 1/”Kde je více lidí, tak se tam úplně nehrnu.” 2/ “Já už si dávám více pozor, kabelku si dávám dopředu.” 3/ “Opatrně, peněženku mám schovanou v náprsní kapse.”

Pokud kapsáře na záběrech poznáváte volejte okamžitě linku 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy