Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

EIA na Prodlouženou Rudnou je hotová

  • Ostrava,

Dnes vám přinášíme další díl nekonečného seriálu o Prodloužené Rudné v Ostravě. Chybějící, zhruba čtyřsetmetrový úsek získal důležitý dokument - tzv. EIA, což je posouzení vlivu stavby na životní prostředí. Bez kladného stanoviska by totiž nemohlo ředitelství silnic a dálnic zažádat o stavební povolení. K tomu ale ještě potřebuje vykoupit věcná břemena.

Ve většině předchozích dílů seriálu Prodloužená Rudná jsme vám přinášeli špatné zprávy. Co a proč nejde nebo co kdo slíbil a nesplnil. Tentokrát máme dobrou zprávu. EIA, neboli posouzení vlivu stavby na životní prostředí, získala kladné stanovisko.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Bylo to vskutku rychlé. Samozřejmě to ještě není konec. Určitě se někdo odvolá, ale to už má své lhůty.”

EIA si ale klade několik podmínek. Například musejí být vybudovány protihlukové bariéry, vysazena zeleň a také se musí proměřit, zda nebudou okolní obyvatelé trpět nadměrným hlukem.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “My víme ten konec. My víme, že stavba bude trvat 4 měsíce a stavební povolení bude trvat 5 měsíců, pokud se nebude nikdo odvolávat. Kdyby se všechno podařilo k 1.1. dohodnout, tak by to mohlo v září být.”

EIA je prvním krokem ke získání stavebního povolení. Stát sice vlastní všechny pozemky, ale sedm lidí v čele s Dušanem Richtárem má nárok na užívání věcného břemene - cesty k rybníku. Založili občanské sdružení Skalka a stavbu blokují. Porubští občané už kvůli tomu chystají demonstraci.

Eliška Konieczná, spoluorganizátorka demonstrace: “Dneska se v 18 hodin sejdou občané té iniciativy, abychom dohodli, co budeme dále dělat. Založili jsme FB stránky Chceme Rudnou.”

Krajský úřad chce nyní dohodnou setkání Richtára s vedením ŘSD. O dalším vývoji situace vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy