Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Násilník, který v Ostravě napadl cizince, se přihlásil policii

  • Ostrava,

Muž, který 25. listopadu ráno napadl čtveřici studentů v tramvaji, se sám přihlásil policistům. Fotografie a videa z tramvaje obletěla celou republiku, sdílely je tisíce lidí. Muž pravděpodobně neustál tlak veřejnosti a raději se sám šel přiznat. Dříve nebo později by ho totiž zřejmě někdo policistům ztotožnil.

Podle policie se jedná o 35letého muže. "Poté, co byla zveřejněna výzva v médiích, tak podezřelý kontaktoval policii sám. V této chvíli obviněný nebyl, prověřují se veškeré skutečnosti, které jsou důležité pro právní kvalifikaci daného činu. Muž je v tuto chvíli veden jako podezřelý a dosud nebyl obviněn. Policisté dál pokračují v úkonech trestního řízení," uvedl pro Televizi Polar por. Richard Palát, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje.

Policie o tomto případu informovala nedávno. "Čtveřice studentů (dva muži a dvě ženy) v uvedený den nastoupila do tramvaje na zastávce MHD „Stodolní“. V době jízdy, kdy seděli v zadní části vozu a komunikovali mezi sebou anglicky, hodil po nich pachatel tácek od pizzy. Po jejich dotazu, na důvod jeho jednání, měl studentům odpovědět „špatnou“ angličtinou, že se jedná o jeho město, že on je tady doma a mají mluvit česky. Dále studenty slovně urážel. Na zastávce MHD „Nová Ves vodárna“ studenti vystoupili, přičemž pachatel zde vystoupil také. Ve svém jednání pokračoval. Jedna ze studentek se ho snažila uklidnit, pachatel měl tuto ženu od sebe razantně odstrčit. Poté udeřil pěsti dvacetiletého studenta do obličeje. Tímto mu způsobil zranění, které si následně vyžádalo lékařské ošetření. Následně také napadl několika údery čtyřiadvacetiletého poškozeného, přičemž v ataku pokračoval i v době, kdy tento poškozený měl ležet na zemi. Ataku zanechal, až když se poškozený vysmekl a z místa utekl," stojí v tehdy vydané tiskové zprávě.

Případ dál sledujeme.
TEMPLFEST: Beseda s Pavlem Hoškem

Zítra
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

Zítra
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Václava, Ostrava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

Zítra
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků