Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava bude mít v roce 2018 rekordní rozpočet - téměř 10 mld. Kč

  • Ostrava,

Zastupitelé města schválili rozpočet na rok 2018. Hospodaření ve výši téměř deseti miliard korun přinese v příštím roce rekordní investice, navýšení dotací městským obvodům i další snižování dluhu.

9,9 miliardy korun - takto bude vypadat hospodaření města v příštím roce. Vůbec poprvé v historii se rozpočet blíží k hranici deseti miliard korun. Ve všech ohledech jde o rekordní částky.

"Město bude pokračovat ve snižování zadluženosti, která by měla klesnout o dalších bezmála 500 milionů korun. Už nyní je zadluženost v přepočtu na obyvatele nejnižší mezi všemi velkými českými městy. Další věcí je zásadní posílení dotace městským obvodům. Během tohoto volebního období se zdvojnásobily," říká primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

"Je velmi důležité podotknout, že na stránce zdrojů jde o vlastní zdroje. To znamená, že si nepůjčujeme a zároveň splácíme," dodává náměstkyně primátora Ostravy Iveta Vozňáková (Ostravak).

Město chystá v rámci rozpočtu spoustu investic, pro příští rok je na ně vyčleněno 2,9 miliardy korun. Část těchto peněz poputuje například do městské nemocnice. Ostrava bude investovat i do dopravních staveb i do sociální oblasti. Jednou z velkých investic bude kanalizační sběrač B do Radvanic. Dojde ale i na menší projekty, například obnovu sokolovny ve Svinově. Ostrava je ve skvělé ekonomické kondici, dokládá to také hodnocení ratingové agentur Moody´s. Město od ní získalo známku A1 stabilní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOstravské opravny a strojírny, s.r.o.; Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Lázeňská káva s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 19 700 do 60 000 Kč/měsíc

Detail