Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noví strážníci MP složili slavnostní slib

  • Ostrava,

Ostravští radní plní svůj slib a snaží se o zvýšení bezpečnosti v ulicích města. S tím souvisí hlavně navyšování počtu městských strážníků. Už nyní je moravskoslezská metropole městem s nejvyšším počtem strážníků na počet obyvatel a ve čtvrtek k nim přibyli další nováčci.

Ostravské strážníky posílilo deset nováčků. Ve čtvrtek složili slavnostní slib před primátorem města Tomášem Macurou a ředitelem městské policie Zdeňkem Harazimem. Mezi nováčky jsou i čtyři ženy.

strážnice MP Ostrava: “Tuhle práci jsem chtěla dělat vždycky, už od mala.”

V Ostravě tak nyní dohlíží na pořádek 681 strážníků a dalších osm už se nyní připravuje na tuto práci v rámci tříměsíčního rekvalifikačního kurzu.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “MP Ostrava je nejpočetnější v republice na počet obyvatel a po Praze druhá nejpočetnější absolutně.”

Primátor také předal dvěma strážnicím stužky za záchranu života. Policistky totiž poskytly první pomoc vozíčkáři, který zkolaboval a přestal dýchat.

Jana Lapačová, MP Ostrava: “Byl celý promodralý, nereagoval, nedýchal a tak jsme ho sundaly z invalidního vozíku.”

Klára Pavlíčková, MP Ostrava: “Odhrnula jsem triko a začala jsem ho masírovat. Kolegyně volala a jak dovolala, tak jsme se vystřídaly.”

První pomoc je jedna z dovedností, které jsou součástí výcviku strážníků. Učí se také sebeobranu, střelbu, taktiku, ale i psychologii a základy kriminalistiky.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

JPM trans, s.r.o. - Ostrava - Kunčičky
Ostrava
od 26 000 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků