Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie začala vyšetřovat brutální útok na dítě

  • Ostrava,

V pátek ovládlo Facebook video, které natočil v obchodním centru Nová Karolina v Ostravě mladík z Olomouce. Je na něm zachyceno, jak matka surově udeří botou do obličeje malé dítě. Záznam jsme ukázali krajskému policejnímu řediteli Tomáši Kuželovi, který okamžitě inicioval vyšetření celého incidentu.

Michal Váhala z Olomouce byl se svou přítelkyní v ostravském nákupním centru Karolina v kině a když si pak šli sednout na kávičku, nevěřili vlastním očím. Byli svědky přebalování dítěte, které skončilo surovým úderem botou do hlavy. Matka se totiž rozčílila, že dcerce nešla bota obout.

Michal Váhala, autor videa: “Ona jí tam vyslíkala. Jednu dobu ji dokonce škrtila na tričku. To kdybych natočil, tak to by byla ještě lepší podívaná.”

Mladík nevěděl co s natočeným videem a tak ho dal na Facebook. To strhlo nebývalou vlnu nenávisti. Video shlédly jen na stránkách TV Polar tisíce lidí a brzy ženu někdo poznal. Komentáře začaly chodit i na Facebookový profil surové matky.

“Jak můžeš bít tak krásnou holku, nezasloužíš si ji.”

“Pomyšlení na to, co jí dělá doma…”

“Chudáček”

Nad surovostí matky kroutí hlavou i odborníci.

Ludmila Mrkvicová, dětská psycholožka: “Dítě potřebuje, aby ho nejbližší osoby laskavě přijímaly. Jinak to poškodí jeho osobnostní vývoj a to trvale, protože dítě potřebuje mít pocit jistoty a bezpečí a ten získává od nejbližších osob.”

Video jsme ukázali i krajskému policejnímu řediteli Tomáši Kuželovi, který do Karolíny okamžitě poslal policisty, aby vše vyšetřili.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Pokud máte originál tohoto videa k dispozici, budu rád, když nám ho poskytnete a já okamžitě zařídím, aby se předalo službě kriminální policie a vyšetřování.”

Případ budeme i nadále pečlivě sledovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy