Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za znásilnění v Třebovicích trest 4,5 roku vězení

  • Ostrava,

Už od jara jsme v našem zpravodajství sledovali případ znásilnění, o které se pokusil v Ostravě-Třebovicích Jan Selinger. Naštěstí mu v tom zabránil muž, který si podezřelého chování všiml. Žádali jsme vás i o pomoc s jeho dopadením. Nyní je případ u konce. Soud poslal Selingera do vězení na 4,5 roku.

Jan Selinger si v květnu vyhlédl v tramvaji 27letou dívku. Vystoupil s ní na zástavce v Třebovicích, chvíli ji pronásledoval a pak se ji v křoví pokusil znásilnit. Nejprve ji nabídl peníze, ale pak se na ni surově vrhl.

soud: “Odstrkávala ho a křičela o pomoc. Přesto ji obviněný sahal přes oblečení oběma rukama na prsa a dále ji osahával přes kalhotky na přirození. K pohlavnímu styku nedošlo, neboť byl vyrušen Daliborem Tomašíkem.”

Z tramvaje si totiž všiml podivného muže jiný mladík. Ten na další zastávce vystoupil a běžel do míst, kde je viděl naposledy. Dívku tím zachránil před znásilněním.

Dalibor Tomašík, oceněný zachránce: “Na hlavní cestě jsem je neviděl, tak jsem šel do boční uličky. Pak jsem uslyšel, jak volá o pomoc. Tak jsem tam běžel a něco jsem zakřičel. On se lekl a začal utíkat pryč.”

Policisté získali videozáznam a také DNA útočníka. Po pár dnech ho dopadli. Muž se přiznal a žádal odpuštění. Ukázalo se, že už byl za podobný zločin trestán. Soud příliš shovívavý nebyl.

soud: “Odsuzuje se k nepodmíněnému trestu odnětí svobody ve výměře čtyř a půl roku .”

Kromě vězení musí Jan Selingr podstoupit ústavní sexuologickou léčbu. Trpí totiž sexuální agresivitou, která se podle odborníků může stupňovat. Dalibor Tomašík, který zabránil znásilnění byl vyznamenán policejním prezidentem za statečnost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy